Wpis z mikrobloga

Rok bardzo dawny
Biskup - kurde papież, mówią nam że nie mamy sprzedawać już tych figurek w sklepiku, że to sprzeczne z drugim przykazaniem
Papież - co? To z czego zapłacę za gaz, prąd. Dawaj tu tę Biblie.

Księga Powtórzonego Prawa 5,6–21
Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich.

B - widzi papież, nie można
P - czekaj, czekaj, jest jeszcze wersja z Księga Wyjścia

Księga Wyjścia 20,2–17
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

B - widzi papież nie ma bata, trzeba spalić obrazy, stłuc żeźby
P - jaki ty małej wiary jesteś Biskup, dawaj nasz katechizm, zaraz wykreślę i po krzyku, będzie kasa
B - no ale... jak wykreślisz to będzie już 9 przykazań a nie 10 jak mówi Biblia
P - fakt... kurde... czekaj już wiem. Dawaj ostatnie przykazanie

Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

P - Tniemy w środku i mamy znów 10
B - Papież to ma jednak łeb
P - Nie łeb ale łaskę ducha świętego ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#bekazkatoli #gimboateizm
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Royal_Email: a na czym to opierasz?, Są w starym testamencie dokładne wytyczne na temat niewolników. Jest zapis, w jaki sposób bić swojego niewolnika. Jak sprzedawać, jak przekazywać innej osobie itd.
Patrz Leviticus 25:44-46
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: A wiesz słodziaku, ze to papaj ustalał kanon ksiąg z Pisma Świętego, a poza tym w katolicyzmie prócz Pisma Św. doktrynę opiera się też na Tradycji. Kiedyś nawet Pismo Św. uważano za część Tradycji, obecnie są to dwa równoważne filary.

Z fartem gimboateistyczne mordeczki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
niewolnictwo bylo czesto odpowiednikiem umowy śmieciowej


@Royal_Email: Jeżeli byłeś na umowie śmieciowej gdzie pracodawca cię mógł nawalać kijem aż umrzesz to prawdopodobnie masz wygrany proces w Sądzie Pracy. Naprawdę, takie porównania walić żeby bronić tej antyludzkiej doktryny to już trzeba mieć śmieszka w główce
  • Odpowiedz
@Wap30: nie bronie, bo sam nie jestem czonkiem KK. Religia #!$%@? jak każda inna, ale niewolnictwo nie zawsze wyglądało tak jak pokazują to obrazki w książce do historii. Wielu ludzi na przestrzeni wieków dobrowolnie oddawało się w niewolę np. pierwsi imigranci przybyli do wybrzeży ameryki. Nie wiem skąd te zdziwienie, że historyjki bliskowschodnich pastuchów sprzed kilkunastu wieków uznają takie praktyki za normalne xD
  • Odpowiedz
niewolnictwo nie zawsze wyglądało tak jak pokazują to obrazki w książce do historii

dobrowolnie oddawało się w niewolę np. pierwsi imigranci przybyli do wybrzeży ameryki


@Royal_Email: No to jest ważne rozgraniczenie, bo nowożytne niewolnictwo w Stanach to jednak trochę inny temat niż niewolnictwo na starożytnym Bliskim Wschodzie. Mimo że nadal nieludzkie i brutalne, to w Stanach jednak podlegało jakiejkolwiek regulacji i szczególnie od ok. 1820 i póżniej już najcięższe kary były
  • Odpowiedz
Podobizny czego?


@To_ja_moze_pozamiatam: To może ja odpowiem jak kolega nie chce - podobizny czegokolwiek, bo mogłoby to być bożkiem, a ja jestem Bogiem zazdrosnym, który bezlitośnie dociśnie niewinne dzieci grzeszników przez trzy i cztery pokolenia. Prosiłbym o odpowiedź - możemy w takim razie czynić podobizny czegokolwiek, czy nie?
  • Odpowiedz