Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś po co ma wybuchnąć zapowiadana przez wykop wojna miedzy #rosja vs #usa, mimo że żadna ze stron nie posiada na tyle silnej obrony by obronić się przed atakiem nuklearnym drugiej strony? Dodatkowe pytanie dla wszechwiedzących po co Rosja w kryzysie gospodarczym ma wydawać na armię kiedy jej nic nie grozi? Związek Radziecki wydawał tyle na zbrojenia że się rozpadł teraz nikt nie zamierza popełniać tego błędu bo nie będzie żadnej globalnej wojny #geopolityka #wojsko #wojna
#kiciochpyta
  • 20
@RUSsian: Przecież nic tak nie konsoliduje narodu, jak wspólny wróg. Winę za niskie emerytury Rosjan ponosi przecież krwiożerczy Zachód, a nie Putin :) Korupcja, rabunkowa gospodarka, wywożenie pieniędzy z kraju - to nie są problemy obecne w mediach. Zapaść gospodarcza, naukowa, zapaść służby zdrowia, opieki społecznej, niskie pensje - wszystko to wina Zachodu. Pompuje się pieniądze w resorty siłowe, żeby jeszcze sprawniej trzymać ludzi za mordę, kontroluje się i cenzuruje internet.
@matador74: Dlatego że pieniądze które idą na podatki rząd przeznacza miliardy na Amerykańskie bazy wojskowe zamiast na rozbudowę własnych sił Zbrojnych lub czym lepiej wspierać przemysł? Myślicie że jeżeli Rosja jest na tyle ułomna by testować traktaty nato atakując Polskę i że po tym skończy się to dla kogoś szczęśliwie to jesteście w błędzie gdyż doprowadzi to do zagłady zachodu i Rosji na szczęście nikt nie jest na tyle spaczony by
@yosemitesam: Nie mówię o tym tutaj gdyż żyje w Polsce i jestem związany z tym krajem to co w Rosji się dzieje to jest ich sprawa nie moja ani tym bardziej twoja. A kto nakłada sankcje na Rosję jak nie zachód i jeszcze wymyśla sobie jakieś nie poparte żadnymi dowodami historie o zatruciu szczęśliwie uratowanego skripala a nie czekaj ty wszystko sprowadzisz do Ukrainy zaraz która przecież jest bez Rosji potęgą
@epimonos: Myślę że dzisiejszych wojen nie widzimy i 3/4 prawdy nam nie powiedziano bo ludzie tacy jak ja czy ty jesteśmy tylko utrudnieniem dla władzy więc wolą nas uspakajać i mówić słodkie kłamstewka. Obstawiam że to Niemcy wymierzą ostateczny cios ale do tego potrzebują wsparcia gospodarczego Rosji a Rosja potrzebuje Niemiec bo bez europy mimo wszystko rozpadnie się pod naporem sankcji a Niemcy bez zaopatrzenia energetycznego Rosji nie są w stanie
@RUSsian: Rosja zasłużyła sobie żeby tak ją traktować. Jak się ją złapie za rękę to mówi, że to nie jej ręka. To nie pierwszy agent rosyjski otruty na terenie UK. Dlaczego prawie wszyscy uczestnicy zestrzelenia samolotu nad Ukrainą już nie żyją? Oczywiście nigdy nie było Rosyjskiego wojska na Ukrainie. Kłamstwa, kłamstwa. Z tym krajem nie da się współpracować. Jak coś im nie pasuje to podwyższają ceny na gaz, wprowadzają sankcje. Przypominam,
@trzeciodkonca:

Z tym krajem nie da się współpracować.


Dlatego tyle krajów rezygnuje z Sankcji albo mimo nich nie przeszkadza im robienie interesów z Rosją.

Jak coś im nie pasuje to podwyższają ceny na gaz


Jeżeli Rosja daje najtańszy gaz w regionie ma niestety prawo podwyższyć ceny i jedyna możliwość to się dogadać bo krzyczenie nikomu nie pomogło

Jak się ją złapie za rękę to mówi, że to nie jej ręka.


Czemu
@trzeciodkonca: Znasz osoby które zestrzeliły samolot nad Ukrainą? Oczekuję dowodów bo ja równie dobrze mogę powiedzieć że samolot zestrzelili Ukraińcy a sprawcy są zamknięci w więzieniach żeby się nie wygadali w końcu nie mieli problemu zamknąć WIELKĄ BOHATERKĘ UKRAINY Nadię Sawczenko w więzieniu. Walczące o prawdę i słuszność media w Polsce niezbyt chętnie teraz o tym mówią :/
@RUSsian: > Czemu Wielka Brytania nie udzieliła rodzinie wizy gdy rzekomo leżeli w szpitalu co nie do końca jest potwierdzone bo nie pokazali ich nawet na szpitalnych łóżkach.
Bardzo dobry pomysł, dopuszczajmy do zatrutych substancją chemiczną kogo się da.
Jednak znaleźli butelkę z nowiczokiem i jedna para nie żyje.

Jeżeli Rosja daje najtańszy gaz w regionie ma niestety prawo podwyższyć ceny i jedyna możliwość to się dogadać

Jeżeli do biznes ma
@trzeciodkonca:

Bardzo dobry pomysł, dopuszczajmy do zatrutych substancją chemiczną kogo się da.


Najbliższą rodzinę? Nikt ich nawet nie widział kumasz mogli równie dobrze być na Malediwach w kurorcie jak Poroszenko niedawno. Po za tym nazwałeś najbliższą rodzinę "kogo się da"


Jednak znaleźli butelkę z nowiczokiem i jedna para nie żyje.


Nikt oprócz służb WB nie widział tej butelki, nawet do laboratorium w Szwajcarii nie dotarła.

Jeżeli do biznes ma służyć naciskom
@RUSsian:

Najbliższą rodzinę?

Nie ma jak dopuścić do mataczenia w śledztwie. W czym oni mieli pomóc tylko mogli zaszkodzić.
Poza tym wyjaśnili, dlaczego nie dostali wizy:

Odrzuciliśmy wniosek Wiktorii Skripal o wydanie jej wizy turystycznej ze względu na to, że wniosek ten nie był zgodny z (brytyjskimi) przepisami imigracyjnymi


Nikt oprócz służb WB nie widział tej butelki, nawet do laboratorium w Szwajcarii nie dotarła.

Wytłumaczysz mi po co mieli wysyłać do