Wpis z mikrobloga

@lenovo99: To zależy od modelu wędki i od samego producenta. Niektórzy producenci mają tendencję do zaniżania maksymalnego ciężaru wyrzutu, inni z kolei podają za duży. Trudno mi powiedzieć czy ten kij będzie najlepszy, bo nie miałem go w ręce. Ale jeśli przewidywany ciężar wurzutowy mieści się w połowie widełek wyrzutu opisanego na kiju, to powinno być ok.
@lenovo99 na spławik delikatny polecam Ci kupić tania bolonke z wyrzutem do 15 gram. Będzie trochę cięższe ale zupełnie inne wrażenia z holu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@lenovo99 bolonka pozwala na dalsze rzuty lekkim zestawem. Przyjemniejszy hol ryby i lepsze wrażenia. Z karpiem 2kg można się świetnie pobawić;)
Za lekko ponad 100zl kupisz coś fajnego i jeżeli nie preferujesz siłowego holu to myślę że będziesz zadowolony;)
Generalnie jak chcesz łowić na spławik to nie kupuj nic powyżej 30g cw. i tak nigdy nie wykorzystasz pełnej mocy, a kij będzie cięższy, więc to nie ma większego sensu. Mozess nawet pomyśleć o max cw 20g, wówczas doznania z holu będą ciekawsze. Taka wędka i tak swobodnie wytrzyma wspomniane przez ciebie 2kg, a na pewno by też z 8 sobie poradziła, kwestia techniki
@lenovo99 Z tych wędek które wymieniłeś do łowienia na spławik wybrałbym tę z CW 10-30, ale jeśli nie jesteś zmuszony do kupowania wędki teleskopowej to ja poleciłbym Ci zakup wędki Match. W cenie ok 100 zł masz wędki o długości np 420 cm 3 składowe które zdecydowanie lepiej pracują niż takie teleskopy jaxona.
@Exymus: @sensej121: @leszkuuu: @WedkarzWyczynowy: @lenovo99:

Po pierwsze to gdzie zamierzasz łowić? Jeżeli jeziora i stawy to nawet nie startuj do bolonek bo to bez sensu. Lepiej kupić tak jak @sensej121 radzi matchówkę. Chociaż z doswiadczenia wiem, że 4,2m będzie za długa. Lepiej coś 3,6-3,9m. Daleki rzut i fajne odczucia przy holu nawet nie dużych ryb. CW polecam 10-30g, zwłaszcza na początek ale żeby ci do głowy nie
@leszkuuu też stanowczo odradzam. W ogóle odradzam jakiekolwiek wędki Jaxona. Nie spotkałem żadnej dobrej (poza jedną seria bajtów, chyba xt pro limited czy jakoś tak). Generalnie cały sprzęt Jaxona to jest barachlo. Ich kosz za 700 zł to jest jakaś kpina
@WedkarzWyczynowy: nie zgodzę się z tym. Jaxon ostatnio się trochę poprawił. Posiadam bata Silver Shadow, 7 metrów, waga poniżej 300 gram, mogę tym 1 ręką rzucać. Do spinningu wszędzie chwalona seria grey stream, szczególnie 1-7 gram. Jest problem, żeby to w sklepach dostać bo cała seria się po prostu rozeszła. Mam jeszcze muchówkę XT Monolith i jest to sprzęt, który zostawia w tyle kije za kilka stów. Osobiście to usłyszałem od