Wpis z mikrobloga

Znalezione w opisie Triban 100 na stronie Decathlon. Czy ktoś może to rozszerzyć?

"Czy na wzrost 185cm i wagę 100kg rozmiar L będzie odpowiedni ?? Oraz czy rower da radę, w debiucie w zawodach triathlonowych ??
Pytanie od Mateusz

Witam Pana
Jeżeli chodzi o Pański ciężar to rower na pewno wytrzyma.
Jeżeli chodzi o Rozmiar ramy to L-ka będzie jak najbardziej odpowiednia.

Sprawa się komplikuje przy zawodach ponieważ rower jest na wolnobiegu i jednej tarczy z przodu. Polecam wybór rowerka szosowego który oferuje większy zakres przełozeń na kasecie czyli na przykład 11x32. Tymczasem triban 100 oferuje przełożenia w zakresie 14x32. Może to doprowadzić do zamknięcia napędu podczas sprintów. Ponadto będzie Pan także musiał wymienić opony. Lepiej już wybrać model wyżej czyli Tribana 500.
Dziękuję."

#wykoptribanclub
  • 8
Czemu potrzebna będzie zmiana opon? Przy debiucie/mało intensywnych startach?
Podoba mi się Triban 100 bo jest bardziej uniwersalny. Nie jest problemem Triban 500 ale jest bardzo dedykowany szosie, a czuję, że jak się przesiądę z MTB to Tribanem będę także odbywał wszystkie wycieczki rodzinne, a tak dziwnie trochę na szosie gdy żona będzie turlała się na miejskim :)

@Wycu91 @89neo @Obserwator_z_ramienia_ONZ Dziś byłem w decathlonie i rowery praktycznie takie same, oprócz opon i przełożeń z przodu. Koła te same, rama. Tak myślałem o 100 a po kupnie założenie typowo kolarskich opon. Nie wiem czy te kilka dodatkowych elementów warte jest dołożenia 700zl :/ jadąc na swoim MTB Kross a2 przy 45-50km/h dopiero zamykam napęd. Z drugiej strony opony plus wymiana to 120zl. Wychodzi różnica 580. Za carbon, manetki i przełożenia