Wpis z mikrobloga

Każdy pewnie oglądał film "Total Recall" (pol. "Pamięć absolutna"), czy to w wersji z Arnoldem czy z Colinem, ale ilu z was słyszało o serialu "Total Recall 2070"? Powoli go kończę i jestem mile zaskoczony, zdecydowanie jeden z najciekawszych seriali sci-fi jakie oglądałem. Z samym filmem ma niewiele wspólnego za to czuć tutaj klimat "Łowcy Androidów". Większość odcinków to luźno powiązane (lub w ogóle niepowiązane) ze sobą sprawy kryminalne prowadzone przez niecodzienną parę detektywów (człowiek + android), ale w tle przewija się ciągle główny wątek. Generalnie nie jest to typowy "procedural" (jak Bones, NCIS czy CSI), bo choć sprawy kryminalne przeważnie się nie łączą to wpływ jaki miały one na naszych bohaterów jest widoczny. Dalej opisywał nie będę, zachęcam do sprawdzenia samemu.
UWAGA! Serial nie dla dzieci (nie bez powodu emitowało go Showtime).

https://www.youtube.com/playlist?list=PLpy9Tdc7h6rDU5ZQLqEXRifeWAhAU_STk

P.S.
Jak ktoś lubił Datę z #startrek TNG to pewnie Farve'a też polubi.

#seriale #film #scifi #bladerunner
Bethesdasucks - Każdy pewnie oglądał film "Total Recall" (pol. "Pamięć absolutna"), c...
  • 8
@Bethesda_sucks: obejrzałem pilota (e01-02) i e03. Jako kryminał średni, jako scifi też. Może się rozwinie.

Porównując do czegoś z tamtych lat np. Ziemia: ostatnie starcie, to wypada słabo. Właśnie, pewnie nie widziałem całości jak leciało w TV. Oglądaliście?
Ziemia: ostatnie starcie


@Djelon: Widzisz, ja np. jestem znudzony serialami sci-fi z kosmitami. Nie toż, że jest ich od groma to jeszcze w większości są bardzo słabe. Klimat Total Recall 2070 znacznie lepiej do mnie przemawia. Z tego samego powodu takie Expanse podobało mi się znacznie bardziej zanim wyjaśnili czym jest protomolekuła, a Dark Matter też z chęcią oglądałem. Jedyne seriale sci-fi, w których kosmici mi nie przeszkadzali to Star Trek
@Bethesda_sucks: Porównywałem bo wydawał mi się podobny bo główny bohater był też policyjnym detektywem. Ale okazuje się, że widziałem jedynie pierwszy sezon i to nie do końca.

W TR2070 też było coś o DNA kosmitów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale brakuje przerysowanego klimatu jak w oryginalnym TR. Główny bohater jest taki zwykły, taki średni jak w średnich serialach o detektywach. Androidowa otoczka może to nadrobi, jeszcze pooglądam.