Wpis z mikrobloga

"303. Bitwa o Anglię" - twórcom tego "dzieła" należy się 100 lat stryczka za bezczelne wysranie się na stuletni dorobek kinematografii... ()

(Tak, to ten film z młodym Gibsonem, Rheonem i Dorocińskim).

Zobaczysz sceny walk powietrznych z tego filmu, to docenisz War Thundera. Scena, w której Zumbach wykonanym ze sklejki i płótna Hurricane'em taranuje skutecznie (i bez szwanku dla swojej maszyny) metalowego Bf109 jest tylko jedną z kilku najbardziej niedorzecznych scen w tym "filmie". Dodać należy, że owego wyczynu dokonuje dwa razy. Trudno to nazwać nawet filmem. To raczej zestawienie że sobą szeregu dość luźno powiązanych ze sobą scen. Nie ma tutaj czegoś takiego jak główna oś fabuły, czy nawet wątki poboczne. Wątki często zaczynają się i kończą w ciągu kilku minut. Jak nie znasz historii 303. te sceny nic ci nie powiedzą, jeśli znasz historię - zapłaczesz nad gwałtem, jakiego na niej dokonano. Z całego filmu dowiesz się tylko tyle, że Polacy walą wódę z gwinta i wszystkich piorą po mordach, latają na kacu, a pewna Angielka ochoczo grzmoci się z każdym napotkanym pilotem. Cały film wygląda, jakby ktoś wziął dotację z UE i do wykonania zadania zatrudnił ludzi za wpis do portfolio. MASAKRA.

#film #historia #dramat #heheszki #recenzja #kino #kinematografia #drugawojnaswiatowa #wojsko #lotnictwo
  • 22
Jeszcze tak odnośnie tej wspaniałej produkcji.

Dodam jeszcze, że niemieckie bombowce zawsze latają bez eskorty, obrona przeciwlotnicza nie istnieje, a Luftwaffe nie bombarduje lotnisk, które udało im się osiągnąć.
Wątki często zaczynają się i kończą w ciągu kilku minut. Jak nie znasz historii 303. te sceny nic ci nie powiedzą, jeśli znasz historię - zapłaczesz nad gwałtem, jakiego na niej dokonano.


Tyle wykrzyczałem wracajac wczytaj z tego... filmu.
Masakra. Ciemnoniebieski bił na głowę pod każdym względem. Film sprzed #!$%@? piętnastu lat wyglądał lepiej. Bo juz o warstwie historycznej (mimo że tam były wyłącznie postaci fikcyjne) to nawet nie wspominam. Nie wiem
ten, shit, a tamten?


#!$%@?, kto myślał po tych trailerach że którykolwiek z nich będzie dobry? Ja szedłem tylko po to żeby samemu wyrobić sobie zdanie. No i było dokładnie to czego się spodziewałem. Na ten polski też pójdę i też nie oczekuje za wiele. Jak liczycie na dobre kino to odpuśćcie. Szkoda #!$%@?.
@szeryfe o tak. Czeski Ciemnoniebieski Świat oraz oryginalna BoA sa poki co najlepszymi lotniczymi filmami z akcja podczas II WŚ. Czesi stworzyli piękne dzieło. Odnosnie I WŚ to chyba tylko Asy Przestworzy warty obejrzenia.
@Baakedr najlepsze że nawet w takim boa poboczny przecież wątek z treningowym lotem 303ciego i tej niesubordynacji która zaowocowała pierwszym bojowym starciem był bardziej zrozumiały dla laika niż to samo w tym 303 co wczoraj premierę miał. A przecież w tym wczorajszym to był główny #!$%@? wątek!