Wpis z mikrobloga

Murki ile mogę za moją amige wziąć?
amiga 500, płyta od a500+ rev 8A
1MB, przełącznik 0.5MB / 1MB
bootselektor z przełącznikiem
kickstart 1.3/2.0 z przełącznikiem
oryginalna stacja wewnętrzna, 10 lat temu działała, teraz nie mam na czym sprawdzić
gotek HxC, z dorobionym czerwonym wyświetlaczem, poza obudową, plus pendrive 16GB
zasilacz lekki na 5V ma 4.5A
myszka trumienka i jeden joystick
kabel DB23 - SCART (euro)
pokrywa plastikowa na amigę
#amiga #retrogaming
  • 13
@artur00: Skoro masz Goteka, to znaczy że jesteś świadomym użytkownikiem i nie jest to wykopek z piwnicy. Moja rada - niech oceni rynek: na Allegro od złotówki. Myślę, że przy obecnych szalonych cenach to tak z 600-700. Zależy czy żółta, czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@artur00: 300 PLN. I powiem Ci wprost: 600 to jest już poziom handlarski. Takie coś poleci na odpowiednią grupę Fb, gdzie się nabijamy z januszy retro. A deklaracja sztucznego podbicia ceny nadaje się do zgłoszenia do Allegro. Przez takie akcje ceny idą w górę i kręci się karuzela #!$%@?. Rozumiem, że chcesz za to dostać rozsądne pieniądze, ale bez przesady. To nie jest tyle warte.
@OSH1980: chłopczyku chyba Ci się okienka pomyliły, postraszyć to możesz mamę.
Na pieniądzach mi bardzo nie zależy, linka nie podałem żeby mi ktoś cenę podbijał bo mam kilka kont firmowych sam sobie mogę podbić, na chleb mam i nie muszę robić jakiś wałków za parę złoty.
Gdyby wśród moich znajomych ktoś był chętny na tą amigę oddał bym ją za słowo dziękuje.

A januszem to muszę niestety nazwać Ciebie gdyż nie
@artur00: kolego sympatyczny. Mam prawo do oceny i nie chłopczykuj mi tu. Tak, jest wolny rynek, ale sztuczne windowanie cen jest jak najbardziej przejawem januszostwa. Nie unoś się tak, bo moja uwaga dotyczyła nie Ciebie, tylko kolegi, który uczynnie chciał Ci podbić cenę, co chyba jest właśnie niezgodne z regulaminem Allegro. A ceny owszem, są windowane przez takich ludzi, którzy wstawiają na Allegro średniej klasy sprzęt i dają ceny rzędu 600
@OSH1980: noooo to po takim Twoim wpisie pozostaje mi chyba tylko przeprosić za moje chwilowe uniesienie i za to chłopczykowanie, przepraszam.

Wypadłem już całkowicie z retro, trzymałem tylko moją amigę, atarynkę i parę innych gratów żeby mojej córce pokazać jak wyglądał świat przed ekranami dotykowymi i androidem. Pokazałem i chce ten sprzęt przekazać dalej, na szczęście wśród znajomych był stary ataryniarz i poszło moje małe atari w dobre ręce.

A mojej
@artur00: to przykre... słuchaj, ja na serio nie chciałem Ci dogryzać. Zdenerwowała mnie propozycja ww. kolegi. Dlatego podałem Ci jaką realną cenę może mieć taki zestaw. Nie wiem, ile za niego dostaniesz, życzę, żeby trafił w dobre ręce. Amig, zwłaszcza 500, jest jeszcze bardzo dużo, sam mam 3 różne modele. I popieram pomysł prezentowania dzieciom starych komputerów – jestem członkiem Fundacji Dawne Komputery i Gry i robimy tego typu imprezy. Peace.