Wpis z mikrobloga

Frank de Boer dalej szkaluje naszą #ekstraklasa W wywiadzie z polsatsport mówi:

Szczerze mówiąc, oczekiwałem więcej. Technicznie nie wyglądało to najlepiej, nie grano też zbyt szybko. Ale tłumacze sobie to tym, że to był mój pierwszy mecz polskiej ekstraklasy, jaki widziałem. Za to atmosfera była świetna, bardzo podobał mi się doping kibiców. Życzę polskiej piłce wszystkiego najlepszego.

Nie wiem jak wygląda w waszym kraju sprawa ze szkoleniem młodych piłkarzy, ale podstawą rozwoju futbolu są akademie piłkarskie. U dzieci trzeba mnóstwo czasu poświęcać na doskonalenie techniki. Piłka musi im sprawiać radość. Najważniejsze, żeby piłkarski narybek szkolili fachowcy z prawdziwego zdarzenia.




#koronakielce #pilkanozna
Pobierz
źródło: comment_eRwnYsUI6dj0nVKOOGj44GgVOQHIoEoj.jpg
  • 9
@redheart powiedział sama prawdę. U nas za dużo mówi się o #!$%@? i odstawianiu fizycznym, ale bez przesady. Z tym nie jest źle, fizycznie nie wszyscy muszą od razu być gotowi do przeskoku do ligi angielskiej. Za to technicznie jest #!$%@? katastrofa. U nas nie ma elementów, które na zachodzie są jak tlen. Skrzydłowi nie wchodzą w drybling, środkowi pomocnicy nie zagrywają celnej piłki na skrzydła, przerzut nie odbywa się jednym długim
@appylan: to samo mówił Mamrot ostatnio. Że nasze treningi nie różnią się tak naprawdę niczym od tych "z Zachodu". Te same metody, obciążenia etc. Jedyne co może robić różnice o której tak opowiadają niektórzy polscy piłkarze to intensywność, bo technika reszty zespołu jest na znacznie wyższym poziomie i gierki toczą się wyższym tempem. A tak, same treningi i elementy ich nie różnią się. Niezależnie czy jesteś na treningu Korony Kielce czy