Wpis z mikrobloga

Znalezisko: Szwajcaria odmawia obywatelstwa parze muzułmańskiej. Za odmowę uścisku ręki.

Jak zwykle komentarze #4konserwy na wysokim jak Jarosław Kaczyński poziomie. W skrócie:


Ja już nie zamierzam po raz setny przytaczać argumentu 'a gdyby katolikom zabronili robić np. znaku krzyża', bo to ma zerowy sens. Nie zgadzam się ani z obrzędami katolików, ani muzułmanów, ale nie chcę by nie mogli ich praktykować.

Ale niech ktoś logicznie myślący wytłumaczy mi, jak można śmiać się z cudzego nieszczęścia i jeszcze komentować to w stylu 'dobrze im tak' w momencie, gdy:
- para nikogo nie skrzywdziła
- nie obraziła (nie wiem, np. nie przyszła do urzędu w koszulce 'je**ć katoli')
- właściwie jedyne co zrobiła to zachowała się zgodnie ze swoimi obyczajami religijnymi (dla nas może i głupimi, ale niejedzenie mięsa w piątek też do najsensowniejszych nie należy)

Zostawmy już to, że komentujący pewnie gorliwie wyznają jedyną słuszną wiarę i w pierwszym rzędzie w kościele rzucają co niedzielę 10zł na tacę, co nie przeszkadza im w wylewaniu gówna na wierzących inaczej.
Popatrzmy na to po ludzku. Jeśli komentujący to widzą (nie zamierzam celowo nikogo przywoływać), to niech zadadzą sobie, jako współczująca, ludzka istota, pytanie:


Tagi:

zpolskaniewygrasz - Znalezisko: Szwajcaria odmawia obywatelstwa parze muzułmańskiej. ...

źródło: comment_h58Nn1B9Nw2sNu7ZNbzOdycc1g7bbmoo.jpg

Pobierz
  • 5
@zpolskaniewygrasz: Decyzję popieram.
Po pierwsze powinnines asymilować się i zaakceptować zasady kraju do którego emigrujesz. I tak, w drugą stronę z odpowiednim ubiorem w Arabii Saudyjskiej czy Iranie też to powinno działać. Po drugie Szwajcaria to dość ogarnięty kraj i dobrze że nie przyjmują jakiś zacofanych ludzi dla których podanie ręki to taki problem ze dla niego zaryzykują nawet odmowę obywatelstwa.
@zpolskaniewygrasz
Odmowa podania ręki i odpowiedzi na pytania od płci przeciwnej nie jest dyskryminacją i zrównujesz to do znaku krzyża... Serio?

Jeśli ktoś nie jest w stanie podać ręki kobiecie bo takie są jego obyczaje religijne to sorry ale obywatelstwo innego kraju to przywilej a nie prawo do czegoś.

Gdyby taki komentujący nie chciał podać ręki muzułmaninowi bo go to razi to też uznałbyś to za nic szkodliwego tylko przejaw obyczajów katolickich?
@kantar, @Izziy
Mój post dotyczył nie samej decyzji, ale obrzydliwych komentarzy pod znaleziskiem, gdzie komentujący cieszyli się z cudzego nieszczęścia, nie samego znaleziska - napisałem tylko że dla mnie takie zwyczaje są po prostu głupie. Co więcej, zaznaczyłem też, że dla mnie porównywanie tego do zabraniania praktykowania zwyczajów katolickich nie ma sensu. Może zacznijmy rozmawiać o tym, czego naprawdę dotyczy mój post?