Wpis z mikrobloga

Wracam sobie spokojnie do domciu z tablicami do mojego nowego #auto i przechodzę przez ulicę, nagle zza siebie słyszę „dzień dobry aspirant XY z #policja , a co tu panu z plecaka wystaje” i hyc zachodzą mi drogę. Trochę speszony wyciągam dowód rejestracyjny, wśród tych wszystkich papierów trochę się grzebałem wiec zrobiło się nieco nerwowo. W międzyczasie podeszła jakaś pani ~50 lat z krzykiem jak można młodego chłopaka bezpodstawnie zatrzymywać :) wywiązała się dyskusja, że istniało podejrzenie kradzieży więc zatrzymali. Pani zrobiła im zdjęcia i podarowała mi swój numer telefonu gdybym potrzebował świadka :) Oczywiście sprawa zakończyła się w parę chwil z pomocą dowodu tożsamości i dowodu rejestracyjnego, jednak kosztowało mnie to trochę nerwow. Naszły mnie jednak dwa spostrzeżenia. Po pierwsze - szanowna pani, moze trochę zbyt butnie, ale zareagowała na nietypowe zatrzymanie przez policjantów. Jest mi bardzo miło, ze jeszcze są osoby, które oferują swoją pomoc w takich sytuacjach. Druga sprawa to samo zatrzymanie - dobrze wiedziec, ze choc część policjantów pilnuje porządku i faktycznie interweniuje w nietypowych sytuacjach; jak często ktoś chodzi sobie z własnymi tablicami rejestracyjnymi w plecaku?
Brawo!
  • 9
@Mam_beznadziejne_zarty: to była para facet i kobitka - pan policjant był na początku rozmowy bardzo pewny siebie (chyba im sie wydawało, ze faktycznie zwinąłem te tablice) widziałem, ze bacznie mnie obserwował gdy grzebałem w plecaku. Nie pomyślałem wtedy, ze jeden fałszywy ruch...
@skalariusz:
Z jednej strony polska policja jest najgorsza w calym cywilizowanym swiecie (nie licząc USA) i znana z nadużyć. Tak wiec reakcja babki nie dziwi. Jednak mogla sprobowala wybadac sprawe a nie od razu drzec morde.

Z drugiej strony mamy pelno pieniaczy, ktorzy uwazaja kazdy kontakt policji z obywatelem za bezprawny. W tym przypadku kontrola byla uzasadniona. Policjanci powinni zachowac sie bardziej profesjonalnie ale wiedza tez ze jak zlodziejaszka nie przycisna
@r4do5: no wlasnie próbowałem panią nieco uspokoić ale parokrotnie wracała sprawdzać czy mnie nie pałują ;) policjanci byli ok i nie wyglądali jakby stanowili zagrożenie, wiec reakcja była nieco zbyt ostra - chociaz z dwojga złego to wolę zeby ktoś postąpił bardzo protekcjonalnie niż zeby ktoś kompletnie olał podejrzane zachowanie :)
@skalariusz: Prawdopodobienstwo, ze polska policja ci pomoze albo odzyska cos skradzionego sa jak na wygranie na loterii. Natomiast szanse, ze policja ci #!$%@? bez powodu sa wieksze niz ludzie przypuszczaja.

Dlatego wole, zeby policja robila mniej (chyba i tak sie nie da) ale nie maltretowala ludzi.

Sam napisales

wśród tych wszystkich papierów trochę się grzebałem wiec zrobiło się nieco nerwowo


A policja powinna byc profesjonalna.