Wpis z mikrobloga

Mam oto pytania do was:
1. Czy aby pracować w dziale #siecikomputerowe są bardzo potrzebne #studia z #informatyka? Wiem, że do #programowanie liczą się umiejętności ale czy jest tak samo jest i w tym przypadku?
2. Tutaj pytanie kieruje do osób co mają z tym coś wspólnego, jakie są wymagania na staż/juniora i czy się ciężko dostać na taką posadę?
Pozdrawiam cieplutko ( )!

  • 10
@patevo: W sieciach liczy się wiedza, którą obejmuje zakres CCNA jak kolega wyżej wspomniał. Nie wiem w jakim stopniu, bo nie mój kierunek, ale na studiach informatycznych musisz po prostu mieć specjalizację sieci komputerowe i najlepiej takie które dają certyfikat CCNA wtedy siłą rzeczy popracujesz na Cisco itp. Nie wiem jak uczelnie dzienne, ale zaoczne mają taką możliwość, przynajmniej znam jedną we Wrocławiu.

To co napisałeś w spoilerze to już jest
@miroslaw_anonowski: Możesz napisać jakie masz przykładowe taski?
@dave_qwerty: Na szczęście posiadam już ten certyfikat zrobiony w #techbaza ( ͡ ͜ʖ ͡)

To co napisałeś w spoilerze to już jest połowa sukcesu.

Tutaj się z tobą zgadzam w 100%!

@kebab-case: Ale musiałbym czekać rok aby iść na te studia bo teraz jest za późno, i jeszcze mi maturka nie poszła... Myślałem aby zdobyć pracę i
@patevo: to szukaj pracy i studiuj zaocznie, studia zawsze lepiej mieć. Kumpel po roku rzucił dzienne, zaczął pracować jako dev i studiował zaoczne, bo stwierdził, że to strata czasu. Ja od razu po technikum poszedłem na studia i został mi jeden semestr + obrona, no i zaczynam się rozglądać za pracą.

Kasa jest pewnym motywatorem do działania, ale trzeba też to czuć, myśleć jak coś rozwiązać. U mnie było tak, że
@dave_qwerty: W technikum zdobyłem tylko zajawkę, to są podstawy podstaw. Ale wiem, że będę się w tym kierunku rozwijał. Co do studiów studiów zaocznych to kasy nie mam ( ͡° ʖ̯ ͡°). Dlatego zależy mi aby poznać sytuację na rynku pracy.
@kebab-case: Dzięki za info.