Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki,

Będę niebawem w Krakowie na weekend, mam parę pytań. Czytałem, że parkingi są bezpłatne na weekend w centrum (będę miał nocleg na Starym mieście, ul. długa). Czy ciężko z miejscem parkingowym wieczorem? Polecacie gdzieś w okolicy większe miejsce gdzie można spokojnie zostawić auto?
Gdzie można pochodzić, pozwiedzać, coś dobrego zjeść czy potańczyć? Jakie miejsca polecacie?

#krakow #kiciochpyta
  • 13
@Miyazaki:
Mireczku - sporo w Tobie pretensjonalnego tonu. W pierwszym zdaniu masz użyte przeze mnie słowo parking. Nie jestem na bakier z internetem, po prostu pytam, bo ktoś, kto mieszka na co dzień bardziej się orientuje a i nóż - może wspomóc radą.

Zamierzam odwiedzić, wawel, przejść się bulwarami, czytałem o "dolnych młynach" - że fajny klimat, warto zajrzeć.
To samo dotyczy Forum.
@Miyazaki:
Czytałem, że strefa jest płatna od pon do pt w godzinach 10-20. (Jak wspominałem przyjeżdżam na weekend)
Jest inaczej? Widziałem, że na ul. Długiej jest parking strzeżony lecz trochę cebula ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wolę te pieniądze przeznaczyć wspomagając lokalny rynek( ͡° ͜ʖ ͡°).

Preferencji co do jedzenia nie mam większych, lubię próbować jakiś nietypowych rzeczy, których się nie jada na
@Burza92:

1. Strefa parkowania owszem tak jak mówisz. W weekend nie placisz.
2. Strefa "B"/"A" strefa do ktorej nie wjedziesz, od połowy (i w okolicach długiej)
3. Zaparkujesz gdziekolwiek, pojezdzisz, znajdziesz. tylko nic nie zostawiaj na widoku
4. Frytki po #!$%@? nietypowe mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcesz przyjechac do miasta i zjesc frytki z nietypowym sosem?
: DDDD bitch please.

Zjedz sobie np w Youmiko, jedno
@Burza92: forum i kompleks przy dolnych młynów będą zajebnae bananowa młodzieżą, która kończy wakacje/zaczyna rok szkolny, wiec nie pchałbym się tam. Idź skosztować kuchni libańskiej w Mezaliansie albo włoskiego żarcia w Nolio (wybierz coś z menu sezonowego). Najesz się w cenie doby na parkingu strzeżonym ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbyś chciał dobry ramen to na węgłowej jest akita ramen. Niedaleko będziesz miał klub the stage na lobzowskiej
Strefa A do której Mirek nie może wjechać zaczyna się na wysokości ulicy krzywej czyli praktycznie na końcu ulicy, przed możesz bez problemu parkowac, jeśli chcesz to parking strzeżony jest na ul.sw Filipa. @Burza92: można wiedzieć w jakim hostelu będziesz nocować ? Znam kilka na ulicy i może moglbym zalatwic Ci jakis bonus.
@Miyazaki:
2) info o strefie parkowania - nie widzę żadnego info o tym, że nie można tam wjechać ale dzięki za informacje.
3) Nie zamierzam kusić losu nadaremno.
4)Wiedziałem, że tym otworzę dyskusję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki wielkie za propozycje - dawno nie jadłem orientalnego jedzenia.

@PerKamil wiesz co Mirku, to jest "apartament"( ͡° ͜ʖ ͡°) Castall na bookingu wyhaczony.

@shackup dzięki