Wpis z mikrobloga

@iRickGrimes: Jest podana stawka, jak komuś się nie podoba, to niech się nie zatrudnia, jak Pani pracodawczyni nie znajdzie nikogo chętnego podjąć pracy, to zwiększy stawkę. Tak działa wolny rynek, oburzanie się na takie "nierozsądne" oferty, to takie samo januszostwo jak chodzenie po straganach na targu, znajdowanie najwyższej ceny i mówienie do sprzedawcy "łooooo paaanie, po tyle to panu nikt nie kuupi". Kupi albo nie kupi, nie twoja sprawa.
@dr_Klotz: @3edcvfr4:

Znowu wszystkim nic nie pasuje, a ogłoszeniodawca napisał wprost czego oczekuje i za ile. Napisałby "więcej informacji i wynagrodzenie na priv" - źle. Napisał jawnie - też źle. Jak dla mnie mógłby nawet w tym ogłoszeniu napisać, że do pracy należy dopłacić. Inną sprawą jest to, że jest niska kwota i należy się szanować. Takie ogłoszenie po prostu się omija, nie znajdzie nikogo to podwyższy stawkę.
@Serghio Aha, czyli Janusz ma prawo zaoferować publicznie śmieszną kwotę, a publika nie ma prawa jej wyśmiać xDDDDD? Ta dychotomia logiki u wolnorynkowych onanistów mnie zawsze dobija. A jak zostanie wyśmiany to jeszcze szybciej pomyśli nad podwyższeniem stawki - szybciej niż dzięki prawo popytu i podaży.
I niezależnie czy ci się to podoba lub nie, to w tym kraju obowiązuje minimalna stawka godzinowa - również na umowy zlecenie...
I niezależnie czy ci się to podoba lub nie, to w tym kraju obowiązuje minimalna stawka godzinowa - również na umowy zlecenie...


@dr_Klotz: Człowieku przestań błaznować albo idź trollować gdzieś indziej.

Stosowanie minimalnej stawki godzinowej nie dotyczy umów zawieranych między osobami fizycznymi nie wykonującymi działalności gospodarczej. W związku z tym umowa zawarta z nianią nie będzie podlegała ustawowym obowiązkom dotyczącym zapewnienia minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych.

Niech już się
Aktualne prawo Polskie nie zezwala na umowę zlecenie za 1 zł/h. Od 2017 mamy przepisy regulujące minimalną stawkę godzinową na umowę zlecenie. Umowa o dzieło takiej nie ma, zleceniówki mają teraz minimalną 13,70 brutto za h jeśli się nie mylę.


@Lazerek: Bzudry powielacie.

Z ustawy i oficjalnego komunikatu resortu wynika, że nie dotyczy ona umów zawieranych między osobami fizycznymi!

Innymi słowy, jeśli chodzę normalnie do pracy i nie mam działalności gospodarczej