Wpis z mikrobloga

Pół roku temu ugiąłem się pod presją masowej ekscytacji klawiaturami mechanicznymi na wykopie i sam nabyłem takową do grania w te słynne gierki. Hyper X fps pro z cherry mx red - więc w sumie to średnia półka.

Przesiadłem się z jakiegoś podstawowego modelu klawiatury Della dla korposzczurów(cały czas na takiej pracuję w robocie) i szczerze to nie czuję jakiegoś specjalnego skoku w komforcie. Gram sporo w CSa, gdzie ponoć miałą robić największą robotę i realnie nie czuję różnicy. Nie ma tego uczucia, że teraz to wszystkie klawiatury to gówno, tylko mechanik - ot, klawiatura jak każda, może lepiej wykonana i z podświetleniem. Dodatkowo hałasuje niemiłosiernie, pomimo, że staram się nie wciskać klawiszy do końca.

Może po prostu kupiłem za tanią i z jedynie czerwonym podświetleniem zamiast rgb? ¯\_(ツ)_/¯

#pcmasterrace #klawiaturamechaniczna
Pobierz kobiaszu - Pół roku temu ugiąłem się pod presją masowej ekscytacji klawiaturami mecha...
źródło: comment_eJa2DhOCG0NAYIOR2KispLuVdOPFHbBx.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kobiaszu: trzeba było kupić mechanika z cichymi przełącznikami (chyba Silvery) lub logitech g910, głośność jak średnio głośna membranowka

A odnośnie komfortu, pisz na mechaniku, a potem bezpośrednio weź spróbuj membranowke, straszna różnica jest, taka, że nawet nie umiałem pisać na starszym lapku bo skok klawiszy miał większy i nie wciskalem klawiszy ¯\_(ツ)_/¯
@kobiaszu: ja od dziewczyny dostałem klawiaturkę na brownach i co najlepsze, to jej się ona chyba bardziej spodobała. Jest copywriterem i poprosiła o identyczną klawiaturę w pracy. Dostała xD
@kobiaszu: Ja mam browny i jestem zadowolony, redy są właśnie chyba najgłośniejsze. Ogólnie wiadomo, że mechaniczna klawiatura nie zrobi z Ciebie lepszego gracza i nie spowoduje nagłego wzrostu komfortu grania (niektórym może nawet obniży). To tylko kolejna głupia moda, żeby wyciągnąć hajs od graczy.
Sam mam jedną z topowych klawiatur, ale tylko dlatego, bo mi się z wyglądu podobała ¯\_(ツ)_/¯ I jest trochę śmieszna, bo wychodzą z niej aż dwa kable
@kobiaszu: Możliwe, że po prostu nie jesteś w stanie poczuć różnicy, albo chcąc nie chcąc "#!$%@?" w tą klawiaturę (silne/duże palce) i różnica się zaciera. A może nawet po prostu mało na niej piszesz, bo w zwykłych gierkach różnicy wielkiej nie będzie i nikt oprócz marketingowców tak nie twierdzi. W membranówkach najwięcej ciężaru jest na samym początku wciśnięcia żeby ruszyć pion kopuły, a potem "jakoś leci". W mechanikach jest to bardziej
bo w zwykłych gierkach różnicy wielkiej nie będzie i nikt oprócz marketingowców tak nie twierdzi


@Amasugiru: Kupiłem właśnie dlatego, że na wykopie były wygłaszane peany o zajebistości mechaników, znikąd sobie tego nie wziąłem
gumowa: 10-20M "kliknięć"
mechaniczna: 50M
optyczno-mechaniczna: 60M (podobno aż do 100)

różnica też to głośność, uczucie pisania na klawiaturze, możliwość wyczucia momentu aktywowania klawisza.
Opóźnienie jest praktycznie takie samo
Minimalnie szybsze są MX Speed i Romer G (od Logitech)
Optyczno-mechaniczne (podobno) mają dużo mniejsze opóźnienie.

W CS:GO MX Red dużo nie pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kobiaszu: Ale no na chłopski rozum - ile tego klikania jest w CS:GO? Tyle co nic, nie ważne na jakim poziomie (choć na wyższym prędzej zauważysz różnicę, mechaniki mają dokładniejszą powtarzalność więc łatwiej jest wykonywać wyuczone sekwencje). Im więcej trzeba klikać tym wyraźniejsza staje się różnica. Pisanie dużej ilości tekstów albo gry wymagające szybkich operacji na klawiaturze (ot, chociażby StarCraft 2 na wyższym poziomie, nie wspominam już o grach rytmicznych) to
@kobiaszu: mi na redach latwiej sie klikalo, szybciej; te oringi prawie nic nie daja, sam mam zamontowane i #!$%@? z tego, nadal glosna, ale i tak chyba cos lepiej niz przed zalozeniem. Browny>redy do pisania, blue to #!$%@? bo jeszcze glosniejsza jest