•  

  #epapierosy #edym

  Jakiś czas temu pisaliśmy o propozycjach promowania e-papierosów wśród lekarzy, promocji, szkoleniach, a nawet dopuszczenia sprzedaży i możliwości vapowania w wyznaczonych miejscach w brytyjskich szpitalach, a przede wszystkim o propozycjach badań i ich jawności, jakie skierował do rządu PHE.
  Brytyjscy Naukowcy zgodnie przyznają, że jedną z najskuteczniejszych metod rzucania palenia są właśnie urządzenia do inhalacji nikotyny. Najnowsze badania tylko potwierdzają zasadność ich przekonań. Zrealizowane ze środków publicznych badania wskazują, że korzystanie z urządzeń EIN jest o 95% mniej szkodliwe niż palenie tradycyjnych papierosów, ponadto zdecydowanie zmniejsza, a nawet eliminuje zjawisko tzw. palenia biernego - zwykły papieros to nie tylko strumień dymu, który jest wdychany przez palacza, ale również dym ze spalania końcówki papierosa, który jest rozwiewany w otoczeniu palacza. Co wydaje się niezwykle interesujące to fakt, iż ten drugi rodzaj dymu może zwierać kilka razy więcej substancji smolistych, nikotyny i fenoli, pięć razy więcej tlenku węgla, a nawet SIEDEMDZIESIĄT razy więcej amoniaku niż dym bezpośrednio wdychany przez palacza.
  Warto przypomnieć, że korzystając z elektronicznego papierosa strumień boczny w praktyce nie występuje.
  „E-papierosy nie są całkowicie pozbawione ryzyka, ale dowody wskazują, że w porównaniu do palenia, wyrządzają tylko część szkody” – tłumaczy profesor Kevin Fenton z Public Health England, które przeprowadziło badania.
  Nowy przegląd opinii publicznej w sprawie zdrowia publicznego w Anglii (PHE), przeprowadzony przez wiodących niezależnych ekspertów ds. Tytoniu, stanowi aktualizację przeglądu PHE na rok 2015.

  źródło: 40293610_2140969915916234_6298234506365108224_n.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Nie ma to jak w naszym polskim piekle, Polakowi po prostu nie da się dogodzić. Po 2 minutowym trailerze już stwierdziliście że serial jest chujowy bo:
  - nie ma słowiańskiego, powtarzam S Ł O W I A Ń S K I E G O klimatu
  - jedna z postaci w broklionie jest czarna
  - kikimora nie jest dopracowana perfekcyjnie jak w trailerach Bagińskiego
  - cavil wygląda dla was jak legolas na sterydach
  Nie wiem co musiałoby być w tym trailerze żeby przeciętnemu wykopkowi się spodobało, Cavil chyba musiałby wypłynąć z szamba żeby pokazać ten słowiański brudny dystopijny świat z książek Sapkowskiego.
  Wszyscy uwielbiają wrzucać memy z Karolakiem, ale prawda jest taka że dalej jesteście w tej mentalności i podświadomie chcecie tego dalej. Po co nam jakaś amerykańska adaptacja, pewnie całkowicie będzie wszystko zlewaczone (czy wy czytaliście te ksiązki XD?), przecież np. Dorociński zrobiłby świętną robotę jako Geralt.
  #wiedzmin
  pokaż całość

  odpowiedzi (30)

 • avatar

  zaplusuj tego Pana a będziesz mieć bogatą sobotę.

  odpowiedzi (10)

 • odpowiedzi (5)