Wpis z mikrobloga

#muzyka #thebeatles #60s #klasykmuzyczny #ciekawostkimuzyczne #lifelikejukebox
4 września 1962 r. zespół The Beatles odbył pierwszą formalną sesję nagraniową w EMI Studios przy Abbey Road w Londynie podczas, której grupa zarejestrowała piosenkę "Love Me Do".
Tego dnia menedżer zespołu zapłacił za cztery bilety lotnicze z Liverpoolu do Londynu. W samolocie siedzieli McCartney, Lennon i George Harrison a także nowy perkusista grupy, Ringo Starr. Beatlesi mieli nagrać swój pierwszy singiel. Po przyjeździe do londyńskiego studia wytwórni EMI, zespół przywitał się z producentem Georgem Martinem i usłyszał, że Ringo Starr nie jest do niczego potrzebny. Martin sprowadził i w pełni opłacił perkusistę sesyjnego, Andy'ego White'a. Producent nic nie wiedział na temat przyjazdu nowego perkusisty. "Ringo nigdy mi tego nie wybaczył - wspominał Martin w filmie dokumentalnym "Beatles Anthology" - Do dziś wyrzuca mi: chciałeś mnie zastąpić Andym Whitem!".
Więcej informacji: http://paplife.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_paplife.pap.pl&_PageID=9&dep=79040&kat=1&depStart=1&_CheckSum=-374684210
The Beatles - "Love Me Do"
Lifelike - #muzyka #thebeatles #60s #klasykmuzyczny #ciekawostkimuzyczne #lifelikejuk...