Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi do tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/34994483/w-zasadzie-czlon-manchester-w-nazwie-manchester-un/ użytkownika @CartmanXD postanowiłem napisać coś od siebie na temat nieprawdy jaką przedstawił. Nawet nie wiedziałem za bardzo gdzie zacząć odpisywać. Owszem, United jest klubem z Manchesteru, dzielnicy Newton Heath. Klub powstał w 1878 roku a sama dzielnica została przyłączona do miasta 12 lat później.
Dla porównania, City zostało założone 2 lata później (1880) jako klub kościelny dla społecznych degeneratów i pijaków, coś w rodzaju rekonwalescencji dla ubogich, w dzielnicy, która dopiero w 1909 roku została przyłączona do miasta Manchester. Wnioski wyciągnijcie sami, nieprawdą jest, że "City pochodzi prawilnie z miasta Manchester".

United dopiero w 1910 roku wyniosło się ze stadionu przy Bank Street, 8 lat po zmianie nazwy na Manchester United, czyli grali w MANCHESTERZE przez 8 lat, a nie jak próbujesz zasugerować, że odkąd zmienili nazwę na Manchester United - od razu z miasta wyjechali. Jedynym powodem, dla którego United wynieśli się z Bank Street był brak możliwości rozwoju stadionu z powodu wielkiej w tych czasach industrializacji miasta i zagarnięcia terenów pod budowę fabryk oraz zbyt dużego kosztu naprawy obiektu.

Co do mapki, jest to owszem mapka Greater Manchester, ale nie uwzględnia ona samego miasta. Dzielnice takie jak (od północy) Prestwich, Pendlebury, Middleton, Irlam, Urmston, Newton Heath, Moston, Failsworth, poprzez te bliższe centrum jak Cheetham Hill, Broughton poprzez Hulme, Sale, Whaley Range część Moss Side, Chorlton, Timperley, Didsbury i połowę Wythenshaw są zdecydowanie czerwone.

City ma coś na wschodzie, połowie Wythenshaw, Rusholme, Withington, Fallowfield Stockport, East Didsbury, Levenshulme, Longsight (kiedyś) Burnage (Oasis), Denton. Mówię coś tam bo obecnie część tych terenów to albo studenci albo imigranci więc też trzeba mieć na to wgląd.

Tak naprawdę do samego Cheshire nie wyjeżdżasz z miasta więc ciężko ustalić granicę gdzie kończy się a gdzie zaczyna Manchester. Mam znajomych, którzy mówią, że są z MCR po czym jak pytam skąd to wyskakują, że z Boltonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpis traktuję z przymrużeniem oka ale trzeba było wyjaśnić, że nie jest to tak jak wybiórczo OP to przedstawia.

#pilkanozna #united #premierleague #manchestercity #manchester #manchesterunited
  • 16