Wpis z mikrobloga

Krótkie pytanie - czy czerwone auto popełnia wykroczenie? Moim zdaniem tak.

§ 86. pkt 4.

Znak P-3 „linia jednostronnie przekraczalna” oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na położony przy linii przerywanej pas ruchu zajmowany przed wyprzedzaniem.


#wideorejestrator #polskiedrogi #kierowcy #prawojazdy
PepeXD - Krótkie pytanie - czy czerwone auto popełnia wykroczenie? Moim zdaniem tak.
...
  • 103
@catch: do tego, że podana wyżej sytuacja ze zjazdem na lewo na P-1, przejechanie odcinka z P-4 po lewej stronie i powrót na prawo gdy wróci P-1 jest nadal wykroczeniem, bo na odcinku z P-4 jechało się pod prąd (i tylko wtedy).
przejechanie odcinka z P-4 po lewej stronie i powrót na prawo gdy wróci P-1 jest nadal wykroczeniem, bo na odcinku z P-4 jechało się pod prąd (i tylko wtedy).


@radziol88: Nie rozumiem w jaki sposób miałoby to być wykroczenie. Podstawa prawna?
@catch: definicja linii P-4 (podwójnej ciągłej)

P-4 linia podwójnie ciągła rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych

Jest to jedyna linia, która mówi o kierunkach przeciwnych. P-1 i P-3 po prostu rozdzielają pasy.
Nawet na wąskiej drodze z P-1 w czasie wyprzedzania nie jedziesz pod prąd, bo oba pasy są przeznaczone do ruchu w obu kierunkach.
Inaczej jest z P-4 - wtedy jadąc z lewej strony jedziesz pod prąd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@catch: rozpisze to powoli tak, zebys zrozumiala, a pozniej daj mi swiety spokoj.

Uzywasz z dupy wyolbrzymienia 'najlepiej zeby nie wracal w ogole' kiedy rozchodzi sie nie o to czy mogl, tylko czy popelnial wykroczenie wracajac na ciaglej od jego kierunku jazdy. Wiec ja.mowie, ze wykroczenie bylo, ty wyjezdzasz z 'najlepiej zeby nue wracal bo ciagla hehe'.

Odpowiadasz, ze co to za roznica jakie bylo pytanie xD

Wiec kiedy ja hipotetyzuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@catch: moim argumentem jest to, ze na jego pasie byla ciagla. Niewazne, ze byl na drugim, na jego kierunku jest ciagla. Przerywana nie tyczy sie jego, jego tyczy sie ciagla. Przekrywana jest dla pojazdow jadacych z naprzeciwka.
@peszmerd: To chyba ty nie jesteś w stanie zrozumieć, że pytanie odnosi się do gifa, więc odpowiedzi też się do niego odnoszą. Hipotetyzować to sobie można w nieskończoność - w danej sytuacji nie było wykroczenia.

moim argumentem jest to, ze na jego pasie byla ciagla. Niewazne, ze byl na drugim, na jego kierunku jest ciagla. Przerywana nie tyczy sie jego, jego tyczy sie ciagla. Przekrywana jest dla pojazdow jadacych z naprzeciwka.
@peszmerd: no jak moze tyczyć cie tylko linia niby dla jednego kierunku....
Przykład
zaczynamwyprzedzać np na p-3 i kończę na p-3 cały czas mam przerywana od swojej strony a jednak z samej definicji interesuje mnie ta ciągłą która nie jest po mojej stronie

"Znak P-3 „linia jednostronnie przekraczalna” oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na położony przy linii
@stopchamteam: no właśnie i ta sytuacja na filmiku to dokładnie ten wyjątek czy nie? Dlaczego ludzie pisza, że to jest wykroczenie? Gość rozpoczął manewr kiedy mógł (przerywana ze strony jego pasa).

Jest ważne to kiedy wrócił na swój pas czy kiedy zaczął manewr?
@iAmTS: Nie ma znaczenia czas powrotu. Liczy się przepis i znaki.

Przepis mamy tako brzmiący
"Znak P-3 „linia jednostronnie przekraczalna” oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na położony przy linii przerywanej pas ruchu zajmowany przed wyprzedzaniem."

I jak na gifie. Zmieniając pas po manewrze wyprzedzania Alfa nie łamie żadnego przepisu bo NIE przejeżdżania przez tę linię od strony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dzyszla: plus to, ze przerywana+ciagla stosuje sie glownie na lukach drogi, kiedy samochod z naprzeciwka moze miec ograniczony czas reakcji (min. przez widocznosc) na samochod poruszajacy sie jego pasem pod prad. Skoro nie mozna tego pasa przekroczyc w miejscu w ktorym on fizycznie jest na jezdni, to znaczy, ze od poczatku tego pasa nie powinno byc dwoch pojazdow jadacych w tym samym kierunku z powodow krote wymienilem wyzej.

Linia ciagla jest