Wpis z mikrobloga

@Binnion: przytoczę komentarz @Nicolai spod wczorajszego znaleziska bo trochę w temacie.

A to polskie dyplomy są mało wartościowe czy o co chodzi? Według mnie pod względem dydaktyki nie ustępujemy Zachodowi. To w czym jesteśmy z tyłu to badania naukowe. Chociaż... musisz wiedzieć, że ranking uczelni jest czysto ilościowa i to faworyzująca publikacje w języku angielskim. Także powiedziałbym, że jest to średnio miarodajne. A awansować do top 100 możemy ot tak, z
@kuklinsky: bardziej chodzi o ich ilość przypadającą na daną uczelnie. Za granicą masz duże motłochy, których ilość publikacji jest duża, u nas byłoby podobnie gdyby połączyć kilka polibud w jedną
@PolacoEsMasGrandeRobaco: nie wiem o co dokładnie ci chodzi ale jeśli o fragment, że z dnia na dzień byśmy awansowali do top 100 to pewnie by tak nie było i powinieneś się domyślić, skoro pozujesz na takiego geniusza, zarówno pod tym wpisem, jak i wczoraj pod jakimś z tego co pamiętam. Na pewno by to poprawiło mocno pozycję naszych uczelni. Po to ma być m.i. wprowadzona ustawa 2.0 ale taki samozwańczy geniusz
@ciachostko: Co cie tam piecze? Cytujesz jakieś bzdury a teraz palisz głupa z ironią i ad persona XD

Gówno by awansowały bo pięć gównianych uniwersytetów połączonych w jeden to dalej gówniany uniwersytet, a rankingi biorą pod uwage cytowania jak i ilość artykułów (oraz kilka innych czynników), a i te brane są z publikacji w prestiżowych magazynach a nie z kwartalnika naukowego podlasia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PolacoEsMasGrandeRobaco: Rozumiem, że ty posiadasz wiedzę na temat tego, gdzie publikowane są te wszystkie naukowe artykuły, każdej z polskich uczelni?. Zapewne jesteś ich zagorzałym czytelnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może na twojej gównianej uczelni, faktycznie publikowano to gdzieś na podlasiu ale nie mierz ludzi swoją miarą.

Cytujesz jakieś bzdury a teraz palisz głupa z ironią i ad persona


Jeśli już to ad personaM, mądralo. Żeby zniżyć się
@ciachostko:

przytoczę komentarz @Nicolai spod wczorajszego znaleziska bo trochę w temacie.

A to polskie dyplomy są mało wartościowe czy o co chodzi? Według mnie pod względem dydaktyki nie ustępujemy Zachodowi. To w czym jesteśmy z tyłu to badania naukowe. Chociaż... musisz wiedzieć, że ranking uczelni jest czysto ilościowa i to faworyzująca publikacje w języku angielskim. Także powiedziałbym, że jest to średnio miarodajne. A awansować do top 100 możemy ot tak, z
@Neratin:

Po pierwsze liczba publikacji nie jest jedynym kryterium w tym rankingu (tylko 20% wkładu w punktację), po drugie nawet w przypadku tej metryki liczba publikacji się nie sumuje, bo jest wyznaczana per wydział, dzielona przez liczbę pracowników wydziału, po trzecie jest wyznaczana w oparciu o dane z 5 lat.


tego nie wiedziałem, dzięki za uświadomienie.

Więc nie,nie można poprawić pozycji polskich uczelni "ot tak, z dnia na dzień, wystarczy
@ciachostko:

Rozumiem, że ty posiadasz wiedzę na temat tego, gdzie publikowane są te wszystkie naukowe artykuły, każdej z polskich uczelni?


To widać po miejscu w rankingu geniuszu XD

Zapewne jesteś ich zagorzałym czytelnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°).


Nie mam takiej potrzeby.

Może na twojej gównianej uczelni, faktycznie publikowano to gdzieś na podlasiu ale nie mierz ludzi swoją miarą.


Oj piecze, piecze XD

Jeśli już to ad personaM,
@ciachostko:

Zacytowałem ten tekst ale nie brałem go dosłownie. Bardziej chodziło o ogólną poprawę pozycji, która miałaby zajść na przestrzeni lat, co wymagałoby pewnie innych zmian niż tylko takiej.


No, jak by mieli tą i innymi podobnymi decyzjami naprawiać szkolnictwo wyższe naprawdę chciał bym to zobaczyć na żywo. XD