Wpis z mikrobloga

@grzesiek23Gda: O co chodzi w tej konwersacji? Właściwy fragment to Księga Rodzaju, rozdział 9, werset 3:

1 Po czym Bóg pobłogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię. 2 Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. 3 Wszystko, co się
  • Odpowiedz
  • 0
@mateusza pytanie przewodnie- czy Bóg ST zezwala na jedzenie żywych istot i jak to się ma do 5tego przykazania dekalogu. Konwersacja okazała się delikatnym fiaskiem. Oczywiście że pozwala, ale mój rozmówca posądził mnie za ferment, bo nie KAZAŁ ŻREĆ MIĘSA, a POZWALAŁ ŻREĆ" MIĘSO.

Było to przejęzyczenie z mojej strony, jednak nie zmieniło faktu, że założenie jest sprzeczne z 5 przykazaniem
  • Odpowiedz
@grzesiek23Gda: Ale 5 przykazanie powinno brzmieć "nie morduj"; tłumaczenie jako "nie zabijaj" jest mylące ale niestety powszechne. W przykazaniu chodzi o zabójstwo dokonane bez powodu, z nienawiści, w celach rabunkowych itp. a nie chodzi generalnie o pozbawianie kogoś życia. No i odnosi się to do ludzi a nie do zwierząt. Zwierzęta są jedzeniem.

[Jeśli] kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz
  • Odpowiedz