Wpis z mikrobloga

#gry #fortnite #csgo #pubg #leagueoflegends i może trochę #gruparatowaniapoziomu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są trzy zasadnicze wyznaczniki popularności gry:

1. Jej sprzedaż
2. Ilość oglądających streamy na Twitchu
3. Ilość zapytań w google

Wiele osób, a szczególnie streamerów interesuje ten wyznacznik, bo na jego podstawie wie jaką grę streamować żeby mieć jak największą publikę :)

Dzięki funkcji google trends można zobaczyć wskaźniki popularności w formie wykresu i dzięki temu zobaczyć czy gra ma trend wzrostowy, czy malejący ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak widać z zaznaczonego wykresu Fortnite mimo największej popularności zaczyna też bardzo tracić na popularności - jak myślicie? co zajmie jego miejsce?
Pobierz blogger - #gry #fortnite #csgo #pubg #leagueoflegends i może trochę #gruparatowaniapo...
źródło: comment_vbXs7etCpI9MjHjfcht0IpKO22jr89Kh.jpg
  • 24
jak widać z zaznaczonego wykresu Fortnite mimo największej popularności zaczyna też bardzo tracić na popularności


@blogger: Niby w którym miejscu? Cały czas utrzymuje ten samo poziom. Nawet nie spadł poniżej tego co było w maju.
Wyjdzie nowy sezon to popularność zacznie rosnąć. W najblizszym okresie czasu ciezko bedzie zdetronizowac fortnite jako lidera popularnosci, epic slucha graczy, gra ciagle sie zmienia, nowe lokacje nowe przedmioty. Jedynym problemem jest wysoki próg wejscia dla nowych graczy ale i to pewnie ogarną wprowadzając rangi.
@blogger: Z drugiego wykresu wynika tylko tyle, że nikomu nie chce się wpisywać pełnej nazwy "PUBGa" (nawet mi się teraz nie chce, pomimo tego, że właśnie napisałem więcej liter w tym zdaniu niż ma pełna nazwa tej gierki).
@blogger: nie no, wydaje mi się, że z lolem może być inaczej - w końcu lol wszedł do słownika jako coś innego niż gra; chodziło mi bardziej o to, że ta nazwa jest beznadziejna do wpisywania i przez niektórych nawet trudna do zapamiętania :)
@sveq91: @sweeting: właśnie to jest najśmieszniejsze bo wyniki prawie wcale się od siebie nie różnią :/

zresztą sprawdźcie sami- po wpisaniu lol w google wyskoczą same strony dotyczące gry i mimo że sam byłem pewien że będzie duża rozbieżność właśnie ze względu na to że dla mnie zawsze lol = Laughing out loud lub lots of laugh

a tu jest przewaga tylko 1 pkt pomiędzy tymi dwiema frazami lol =
@blogger: na moje to ten wykres jedynie pokazuje jak wiele osób zainteresował dany tytuł w momencie kiedy go jeszcze nie znali. Można by pod to podciągnąć skuteczność rozreklamowania gry. Popularność to można brać głównie z ilości aktywnych graczy (czego firmy nie zawsze ujawniają, chyba że gra jest na steamie).
ainteresował dany tytuł w momencie kiedy go jeszcze nie znali. Można by pod to podciągnąć skuteczność rozreklamowania gry. Popularność to można brać głównie z ilości aktywnych graczy (czego firmy nie zawsze ujawniają, chyba że gra jest na steamie).


@tr0llski: albo ilość oglądających dany tytuł na twitchu - to jest również bardzo miarodajne ale można by zrobić porównanie proporcjonalne - i myślę że wypadłoby podobnie
@blogger: z tym twitchem to trochę tak i trochę nie. Trzeba mieć na uwadze, że sporo osób ogląda dany stream ze względu na prowadzącego, a nie grę. Jest tam dużo czynników, które na siebie wpływają i w sumie można by na temat czemu dana gra ma takie cyferki na twitchu elaborat napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z grubsza można przyjąć, że mniej więcej oddaje popularność gry.

Jeszcze