Wpis z mikrobloga

@KakaowyTaboret:

Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna Krk stał się religią panującą, przez kolejne
15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców; w ten sposób eksterminował całe
narody. Całkowita zagłada dotknęła m.in. Prusów i Jaćwingów;

Prześladowanie heretyków, tj. chrześcijan ewangelicznych, m.in. krwawe łaźnie zgotowane waldensom,
katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzenia
papieża Grzegorza XIII;

Krucjaty, nie tylko przeciwko muzułmanom (ok.
@falkonidas:

Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy; szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy,

a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń;


Masz źródła? Dotychczas interesowałem sie tylko katolicką inkwizycją, a tu widzę, że ofiar mogłobyć ponad 100 krotnie wiecej.

Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki uznani przez Krk jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku

planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy) chrześcijańscy konkwistadorzy

i misjonarze
@KakaowyTaboret: Mam do ciebie prośbę sam sobie szukaj źródeł i dokształcaj się, ja nie mam czasu komuś tłumaczyć rzeczy oczywistych. Google i frazy kluczowe to potężne narzędzie. Nie mam zamiaru zmarnować czasu w jednej z tych dyskusji gdzie argumenty będą odbijane przez kogoś kto nie ma nawet wiedzy a widzę to po twoim pytaniu, aby potem przekreślić wszystko jakimś sofizmatem albo innym wytrychem, tudzież "to były inne czasy". Sorry mnie nie
@falkonidas:

aby potem przekreślić wszystko jakimś sofizmatem albo innym wytrychem, tudzież "to były inne czasy"


Nigdzie nie neguję zbrodni katolików :-) To była mała dygresja, że pewnie dowolna religia, lub ustrój społeczny w tych czasach zachowywył by się podobnie.

Nie mam zamiaru zmarnować czasu w jednej z tych dyskusji gdzie argumenty będą odbijane przez kogoś kto nie ma nawet wiedzy a widzę to po twoim pytaniu,


O źródło zapytałem dwa razy-