Wpis z mikrobloga

@pcstud: Infrastruktury i warunków atmosferycznych. Na południu europy rzadziej pada śnieg, rzadziej utrzymują się mgły, częściej jednak utrzymuje się tam dobra pogoda. Dochodzi jeszcze kwestia ukształtowania terenu, zagęszczenia ludności na 1 km^2 oraz wiele innych czynników. Niemniej, najłatwiej oskarżyć kierowców, bo wówczas nie trzeba inwestować w infrastrukturę, wpływy z mandatów są spoko, a aktywiści cieszą gębę, bo robi się statystykę pod tezę.
@pcstud: @ciuplowski trochę pojeździłem po Skandynawii i byłem w szoku jak kierowcy potrafią się zachowywać, a magiczna "infrastruktura" to w Szwecji np droga szybkiego ruchu z normalnymi skrzyżowaniami i po jednym pasie w obie strony. Ani przez chwile nie czułem sie tam poganiany czy spychany jak w Polsce. Polscy kierowcy to w dużym stopniu debile i żadna infrastruktura nie pomoże jeśli będą jeździć agresywnie swoimi gruzami "bo lubie #!$%@?ć" albo chamsko
@pcstud: masz jakieś potwierdzenie tego? raz, że infrastruktura drogowa w Polsce jest dość dobra, głównie dlatego że jest względnie nowa, a dwa że skoro kierowcy by widzieli że np droga jest w fatalnym stanie to jakim asem trzeba być żeby się do tego nie dostosować i wtedy za bycie takim asem są nagrody w konkursie na najwyższą śmiertelność