Wpis z mikrobloga

Cześć murki, stoje przed wyborem mieszkania. Wrzucam w zdjęcie jedno z mieszkań, które wygrywają pod wzgledem stosunku metrażu/lokalizacji do ceny. Jednak jest jedno ale, którego nie wiem czy przeżyje. Mieszkanie ma tylko okna na wschód. Jednakże, nie jest to jakieś stare budownictwo z dwoma oknami tylko sytuacja wyglada tak:
- jest bardzo duże 2 metrowe na dlugosc, na szerokość podobnie okno w salonie z aneksem
- jest duże wyjście na loggię
- jest również duże okno do wyjscia na loggię z sypialni.

Byłem w mieszkaniu, oglądałem je o godzinie 13 i było naprawdę widno i fajnie mimo wschodniej strony, ale boje sie, zebym potem nie miał jakieś ciemnicy. Ktoś mieszka tak? Ceni sobie? Czy te duże okna i tak dadzą mi odpowiednia ilośc słońca?

Wrzucam w zdjęciu plan mieszkania. Z chęcią tez usłyszę co sądzicie o rozkładzie mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkania #polskiedomy
Pobierz Husejnow - Cześć murki, stoje przed wyborem mieszkania. Wrzucam w zdjęcie jedno z mie...
źródło: comment_gtxBtfZJ3XxPhGIHVS5KnamZRUITE8dT.jpg
  • 25
@Husejnow: O 13-tej nie masz ciemno, ale zimą będziesz w norze mieszkał - ciemno rano (bo to zima) i ponuro cały dzień bez promieni słonecznych wdzierających się do mieszkania (bo słońce za nisko i okno jedynie od wschodu).
@Husejnow: ekspozycja wschodnia jest do przemyślenia - to może być ok, ale musisz wiedzieć co robisz.
Salon długi, ale dość wąski - proporcje 2:1 - IMHO niekorzystne. Również z tego powodu mała kuchnia.

W miarę fajna łazienka (jak zrobisz kabinę to w ogóle sporo miejsca), w miarę ok przedpokój (powinno się zmieścić sporo szaf).
@Husejnow: Ja kiedyś mieszkałem w takim że okna były z zachodu i też lipa bo w lecie wieczorami było jak w szklarni - tu będziesz miał tak z rana - jeśli planujesz brać kredyt na mieszkanie to kup takie żeby było Ci w nim wygodnie - sam mam teraz takie że kuchnia ma okna na wschód a pokoje na zachód i jest bella - mieszkanie oświetlone cały czas :)
@Husejnow: fajną kabinę typu walk-in da się tam chyba wrzucić; BTW: jak kupisz i jeszcze będzie się dało to dopłać deweloperowi za zmiany lokatorskie i zmień wannę na kabinę - to jest kwestia innego ułożenia rur, bardzo to potem pomaga po odbiorze, w trakcie wykończenia
@Husejnow: okna z jednej strony uniemożliwiają zrobienie przeciagu, co gorącym latem może utrudniać życie (ciężko pozbyć się gorącego, dusznego powietrza z kątów). Z drugiej strony, z loggią i oknami na wschód może nie będzie nagrzewać się fatalnie.

Wysokie okna co do zasady nieźle oświetlają pomieszczenia wgłąb, tak więc rano będziesz mieć pewnie pięknie oświetlony salon (sypialnię mniej, bo loggia). Z drugiej strony, po południu nawet latem przyda Ci się jakaś lampa.
okna z jednej strony uniemożliwiają zrobienie przeciagu, co gorącym latem może utrudniać życie (ciężko pozbyć się gorącego, dusznego powietrza z kątów).


@paradoksik: od takich rzeczy jest klimatyzacja
@Husejnow: straszna kiszka - długie i wąskie.

BTW: lokalizacja Ci odpowiada? Realnie cała ta okolica "wisi" na trasie łazienkowskiej, ew. z opcją przebijania się do Siekierkowskiej. Jak pracujesz po zachodniej stronie rzeki to dojazdy będą takie sobie.
@Husejnow: Przy zakupie mieszkania musisz wziąć pod uwagę wiele czynników - zrób sobie listę i odznaczaj przy każdym z nich - tak jak pisał @paradoksik: dojazd do pracy, bezpieczeństwo okolicy, to czy mieszkanie jest od strony szczytowej bloku czy w środku (to ma znaczenie w zimie - szczytowe są gorsze bo z zasady zimniejsze jeśli nie są dobrze ocieplone i czasami jest problem z pleśnią - bo chłodniejsza ściana powoduje