Wpis z mikrobloga

Przy zarobkach rzędu 4000zł, bez własnej działalności gospodarczej i wkładem własnym odłożonym wyłącznie na auto ok. 25tysięcy złotych.
Czy da się kupić NOWE Volvo XC60 z salonu? W jakiś leasing konsumencki czy coś?
Czy koszta tego auta zjadłby mnie?
Leasing? Kredyt?
Czy warto?
A może lepiej kupić 4-5 letnie Volvo XC60? Jak to widzicie Mirki? (°°
#volvo #leasing #kredyt #samochody
  • 222
@bujcor0: Uogólniasz - bo wielu, bo po co, bo na co. Ale dziękuje za radę.
@malani: Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę i wiem, że to przerosłoby mnie.
@mbasasello: Raz 3-miesiące, raz 6-miesięcy, myślę, że po prostu każdy ma jakiś limit na może sobie pozwolić przy kupnie samochodu i trzeba się go trzymać. Ja to rozumiem.
@ruok: Kwestia gustu po prostu, mi się podoba bardzo :)
@diarrhoea:
@szymi9191 poza tym l, ze suvy sa drogie, to i przereklamowane. Kup sobie jakies audi a6 za ok 28 tysiecy. Nie stać cie na wiecej, sorry. Kurde, no jak pisalen, zarabiam wiecej, a jezdze autem za 10 k i nie widze opcji, zebym kupil lepsze w najblizszych latach.
@szymi9191: Na upartego stac. Ale z drugiej -czy warto? Popatrz na koszty opon, wymian, napraw.. Albo cos padnie nagle i bedzie trzeba robic, to koszty moga Cie zjesc.
Choc sadze ze zwykłe, serwisowe rzeczy typu hamulce, zawieszenie (viva polskie drogi!) tez swoje wyjda... O ubezpieczeniu nie wspominajac ;)
@szymi9191: A jeździłeś w ogóle takim SUVem ? Dla mnie SUV to twór pośredni pomiędzy samochodem a busem, wysoko położony środek ciężkości i nienajlepsze prowadzenie dyskwalifikują dla mnie jakiegokolwiek suva - a sam jeżdżę kombi z napędem na tył i wcale nie uważam tego za jakąś hańbę, wręcz przeciwnie. Do tego takie Volvo w tańszych wersjach będzie miało napęd tylko na przód a to już w ogóle dramat za tyle piniendzy
Do tego takie Volvo w tańszych wersjach będzie miało napęd tylko na przód a to już w ogóle dramat za tyle piniendzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kyloe: z tym napędem jest taki problem, że skrętność tego auta to ponury żart
@zasadzka01: Myślę, że jednak kilkanaście tysięcy za nisko oceniasz moje możliwości ale OK.
@krzyzakp: Zawsze może się coś zepsuć, nawet w moim aktualnym bezawaryjnym aucie może coś pieprznąć i będę płakał w rękaw u mechanika.
@kyloe: Miałem przyjemność jeździć. Nie wiem, może kwestia tego czym się jeździło wcześniej ale mi było bardzo wygodnie i czułem przyjemność z jazdy. Napęd tylko na 4x ( ͡ ͜ʖ ͡
@szymi9191: Mireczku wysmiewanie wysmiewaniem, ale pomysl z drugiej strony...to jest tak oczywista sprawa, ze auto za ponad 200 tys przy zarobkach 4 tys netto jest totalnie poronionym pomysle, ze zadawanie pytania na ten temat nie moglo skonczyc sie inna reakcja niz taka jaka zobaczyles. Tu nie trzeba miec zadnej wiedzy na ten temat tylko ogolne ogarniecie zyciowe, zeby wiedziec, ze 4 tys miesiecznie to wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb i odlozenie
@szymi9191: mieszkasz na swoim z żoną, bez kredytu i myślisz o tym żeby oddać pół pensji na auto? Weź pozwól jej myśleć za was dwoje. Auto za 3x pensje, albo miesięczne utrzymanie auta (z paliwem, naprawami, leasingiem) nie wyższe niż 15-20% pensji. To jest rozsądne imo.
@szymi9191: jak żona jeszcze może coś dołożyć to lepiej, do tego masz wkład nawet większy niż ja. Brałem auto 3 letnie, za 45k z wpłatą 12k. Generalnie da się spokojnie kupić coś dużo lepszego niż Sejko, ale no musisz zejść na ziemię. Powodzenia!