Wpis z mikrobloga

Klient zmaga się z nieuczciwą konkurencją postującą bzdurne opinie z 1 gwiazdką w Google. Te same konta dają po 5 gwiazdek i super opisy właśnie konkretnej konkurencji xD Top BK bo wrzucają zdjęcia wprost ze sklepu a to produkt który wymaga montażu u klienta (drzwi, podłogi itp) więc całkiem jasna sprawa że to pracownicy xP

Można to zgłosić ale obawiam się że nie przejdzie tak z automatu, chętnie wykazałbym zrzuty ekranów i krótko opisał jak to faktycznie wygląda, moderator mógłby to w pare sekund samemu zauważyć. Tylko czy jest taka procedura?

Jeśli nie to czy przechodził ktoś z was prawną interwencję związaną z zaskarżeniem takich działań? Najpierw pozytywnie opdowiedziałbym te komentarze jeśli wykasowanie przez Google zawiedzie, później wprost wystosowanie pisma do firmy która to postuje ze wskazaniem dowodów na ich amatorkę. Ale może już ktoś z was przez to przechodził?

Wybaczcie że pośmiecę na tagach związanych z pozycjonowaniem ale to dość silnie powiązane
#google | #pozycjonowanie | #sem | #marketing | #publicrelations | #pr
Pobierz Saeglopur - Klient zmaga się z nieuczciwą konkurencją postującą bzdurne opinie z 1 gw...
źródło: comment_vNmpJqby0wXpyYgiyFiI0unlKAHf0HkE.gif
  • 6
@Saeglopur: Jak otwierałem lokal to pewna grupa osób (co prawda prywatnych) wystawiła mi po 1 gwiazdce (jeszcze przed oficjalnym otwarciem). Wiedziałem kto był prowodyrem, jednak prawnik powiedział, że nie podjąłby się takiej sprawy, bo de facto, sama gwiazdka wg niego nie jest jeszcze wyrażeniem fałszywej opinii (mimo, że lokal jeszcze nie działał).
Także w tej materii nasze prawo kuleje.

PS. Albo ten konkretny prawnik.
@semperfidelis: Ja nawet nie liczę na rozstrzyganiem przed sądem ale poprostu poprowadzeniem jakiejś mediacji wcześniej choć już właśnie z jakimś odniesieniem do prawa regulującego nieuczciwą konkurencję (jeśli istnieje w tym kraju xD) i owszem postraszenie sądem ale bardziej zgłoszeniem do ich dostawców którzy też narzucają polityki cenowe, mają swoje ścisłe warunki korzystania z ich marek itp.
zadzwoń na infolinię googla


@MarianKolasa: O kurde, w końcu faktycznie mają - tak zrobie! Myśle że te januszowe komentarze usuną ale bez interwencji w firmie konkurencyjnej i tak się nie obędzie, trzeba januszerke uświadamiać że to tak nie działa :P
@Saeglopur: Jeśli możesz powiązać oceny / konta, z których są opinie. Spróbuj rozwiązać polubownie. Jeśli się nie uda, zbierz informacje i udaj się na policję. Dość szybko osoby te zostaną wezwane na przesłuchanie. A dowody wcześniej zabezpieczone prze policję. Tak, znam przypadki, że to zadziałało (sam się zdziwiłem( ͡° ͜ʖ ͡°) )