Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/link/4530231/zaprojektowalem-dom/

Zaprojektowałem kolejny dom! :) Jest to rewitalizacja istniejącego domu w stylu mocno góralskim który się znajduje w lokalizacji wybitnie niegóralskiej. Niestety nie mogę pokazać stanu istniejącego.

Naszym zadaniem było unowocześnić bryłę i zmienić jej ten zakopiański charakter. Ponadto mieliśmy stworzyć przestrzeń dużo bardziej funkcjonalną niż było to do tej pory - przede wszystkim przeszkadzało ciasne, niefunkcjonalne i niskie poddasze.

Dom będzie spełniać rolę domu gościnnego w której gospodarz biesiaduje ze znajomymi. W związku z tym ważną rolę grają tu przestrzenie rozrywkowe wraz z niemal niezależnymi od siebie "apartamentami" dla gości w obrębie jednej bryły.

Fajnie że ludzie budują sobie takie domy tylko do imprezowania ( _). Wcale nie zazdroszczę. Nic a nic.
Z istniejącej formy niemal nienaruszony pozostanie jedynie obrys parteru i jego elewacja. Cała reszta idzie do wymiany, a zwłaszcza dach. Dom otoczyliśmy subtelnymi stalowo-drewnianymi pergolami na których prawdopodobnie częściowo będzie się opierać konstrukcja dachu. W niektórych miejscach dodaliśmy betonowe ściany aby nawiązać stylowo do innych tego typu obiektów na działce.

Zdecydowaliśmy się wysoki, dwuspadowy dach z bardzo stromymi połaciami, dzięki czemu stworzyliśmy wewnątrz bardzo przestronne pomieszczenia niemal nie tracąc powierzchni na spadki.

Na poddaszu stworzyliśmy dwa oddzielne, dwupoziomowe apartamenty mieszkalne dla gości które były życzeniem klienta. Na parterze takiej jednostki znajduje się toaleta, garderoba oraz oddzielny salon wraz z tarasem. Na piętrze zaś, znajduje się bardzo przytulne miejsce służące jedynie do spania. Jest ono całkowicie przeszklone z obu stron - z widokiem na las na zewnątrz oraz na resztę domu wewnątrz. Przeszklenie mamy także na szczycie dachu co daje nam widok na niebo w nocy.
Oba takie "apartamenty" połączone są przestrzenią wspólną na którą składa się parter domu oraz sala kinowa na piętrze którą klient sobie wymarzył.

Niektórzy pewnie będą się (słusznie) zastanawiać o koszty eksploatacji ze względu na gigantyczne przeszklenia i dużą kubaturę do ogrzania. Więc spieszę z odpowiedzią że zdecydowanie nie jest to dom pod hasłem "sustainability" i nigdy taki miał nie być :).

Skończyliśmy fazę projektową i zaczynamy to cacko rysować. Jak się wszystko zepnie to na wiosnę ruszymy z budową :).

link z wykopaliska prowadzi do tego wpisu właśnie, czyli zapętliłem wykop :D ale chciałem się pochwalić nie tylko na mirko. Byłbym szczęśliwy gdybyście kopnęli ten projekt bo jestem z niego mega dumny :).

W komentarzach wrzucam linki do wizualizacji 360 - działa szczególnie fajnie na telefonie. Te linki są podobno także przystosowane pod #vr, jednak nie testowałem tego w przeglądarce. Kto ma taką możliwość i dostęp do jakiegoś oculusa to zapraszam do testowania.

Bawimy się w architekturę. Zapraszam na naszego facebooka gdzie możecie śledzić postępy innych naszych projektów. Mamy raptem 139 fanów:

https://www.facebook.com/architrectura/

Mieszkalibyście?

#azylboners #tworczoscwlasna #budujzwykopem #ekstraklasaboners (przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać, odpal GFY i just wait for it) w sumie trochę #grafika3d
peetee - Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/link/4530231/zaprojektowalem...
  • 86