Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? :)

Wojna żywi wojnę, czyli wojska Rzeczypospolitej na obcej ziemi - Brak nowoczesnej aprowizacji wojska oraz pustki w skarbcach państw europejskich napędzały machinę śmierci, jaką były przemarsze nieopłaconego i głodnego sołdactwa. Tak było również w przypadku wojsk Rzeczypospolitej.

Na ilustracji obraz Sebastiaena Vrancksa przedstawiający żołnierzy plądrujących farmę, 1620 r.

#historia #nauka #liganauki #wojna #gruparatowaniapoziomu #militaria #polska #ciekawostkihistoryczne #mikroreklama
Pobierz Czajna_Seczen - Wykopiecie? :)

Wojna żywi wojnę, czyli wojska Rzeczypospolitej na ...
źródło: comment_xhoMskVtU27Uj9MuwcJCjQkrdcm6TW8X.jpg
  • 4
@Polankowicz: Zazwyczaj reklamuję raz, ale czasem decyduję się zrobić to kolejny raz i wielokrotnie udało się dzięki temu uratować wartościowe znalezisko. Nie każdy wszak siedzi całe dnie na Wykopie, nie każdy odczytuje wszystkie powiadomienia z tagów (większość zapewne tego nie robi), dlatego mikroreklama jest mało efektywna i dlatego też czasem wymaga powtórzenia. A bez niej treści popularnonaukowe są prawie bez szans. W tym konkretnym przypadku pewnie przesadziłem z optymizmem (jest za
@Polankowicz: Najpierw zrobiłem niezłe WTF pod tytułem "jakie trzy wpisy, przecież to dopiero drugi?", a potem sprawdziłem. Nie miałem pojęcia, że pierwszy wpis poszedł dwa razy. :/ Wykop mielił mi pierwszy wpis parę minut, więc go anulowałem, sprawdziłem na profilu, że się nie dodał (dwa razy!) i puściłem jeszcze raz. Fuck, przepraszam, nigdy tak nie robię. Jeden wpis w niedzielę wieczorem, drugi w poniedziałek koło południa - to ma sens, jest