Wpis z mikrobloga

Kupują debile te ledowe żarówki do starych aut i później świeca w niebo albo w oczy albo w lusterka, jakby nie można kupić normalnych h4 czy h7 tak jak sie kupowało, to białe jasne światło daje tak aż głowa boli
Obecne ŻADNE retrofity LED NIE SĄ dopuszczone do ruchu na drogach publicznych. Prosta weryfikacja: jest homologacja ECE R37 - "żarówka" jest ok. Nie ma? NIE MONTUJ ICH W SWOIM ZŁOMIE, BO TO JEST NIELEGALNE I OŚLEPIASZ INNYCH.
#samochody #mechanikasamochodowa #polskiedrogi #auta #bekazpodludzi
snorli12 - Kupują debile te ledowe żarówki do starych aut i później świeca w niebo al...

źródło: Volksawagen-Golf-IV-1997_1-720x340

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@snorli12 bo chcą dorównać do nowych aut. „Żółte” światła kojarzą się ze starymi autami.
Sam jeżdżę na ledach starym autem ale lampy soczewkowe (prawidłowo ustawione) więc jest linia odcięcia i nikt mi nawet nie mruga na drodze
  • Odpowiedz
@nalot_1: Próbowałem takie ledy do mojego zabytka 50letniego jak remontowałem reflektory. Wsadzasz żarówkę normalną, jest linia odcięcia poziomego, wkładasz led chiński, "#!$%@? tam po co komu linia odcięcia", dramat.
  • Odpowiedz
połowa aut ma źle wyregulowane oświetlenie do tego, świeci prosto w oczy...


@nalot_1: to jest dramat. Kilkuletnie Audi czy bmw a światła świecą wszędzie tylko nie na drogę. Tak to jest gdy połowa aut na drogach to uklepańce z 3 aut
  • Odpowiedz
  • 4
@nalot_1 wyregulowane może być nawet dobrze, ale mało kto koryguje pokrętłem wysokość jak ma pasażerów z tyłu i coś jeszcze do bagażnika wrzucone.
  • Odpowiedz
@snorli12 jak jeżdżę na drogach to prędzej mnie oślepiają nowsze auta z "super" ksenonami i ledami niż Janusze w Golfach i Passatach ¯_(ツ)_/¯

Szczytem wszystkiego są SUVy i dostawczaki. Boli jak jadą z naprzeciwka jak i z tyłu w lusterku
  • Odpowiedz
bo chcą dorównać do nowych aut. „Żółte” światła kojarzą się ze starymi autami.


@iquiet: To jest akurat głupota, stare modele samochodów z pomarańczowymi kierunkami na przykład miały swój urok (przynajmniej moim zdaniem).
  • Odpowiedz
Kupują debile te ledowe żarówki do starych aut i później świeca w niebo albo w oczy


@snorli12: Generalnie z tymi ''lampami seksu'' jak to kiedyś mówił jeden z moich znajomych problem jest pewnie od około dekady. No, ale oni muszą mieć bo to fajnie wygląda (nie, nie wygląda fajnie).
  • Odpowiedz
@Def_: U mnie akurat po włożeniu chińskiej żarówki widać linię odcięcia bardzo dobrze, ale nie uzywam ich, bo nienawidzę zimnego światła. Jak ktoś zrobi ledy koloru halogenowej żarówki, to wtedy sobie włożę.

Znacznie gorzej jest z nowymi autami, zwłaszcza SUVami. Kilkuletnie auto, a tak wali po oczach, że wypala mi siatkówkę i to niezależnie od tego czy auto jedzie z naprzeciwka czy z tyłu.
  • Odpowiedz
@snorli12: ledy osram są dopuszczone w Niemczech nawet jak nie masz soczewek. Ofc osram ma konkretna listę modeli. W Polsce są nielegalne, chyba że pojedziesz z tymi ledami do instytutu w Warszawie i tam je zalegalizujesz sobie. Potem jeździsz z papierem w samochodzie
  • Odpowiedz
@snorli12
ale przecież jak się ma soczewki i dobrze ustawi to będzie elegancka linia odcięcia i nikogo nie będzie oślepiać. Oczywiście mowa o markowych produktach. Za to zgadzam się z tym, że masa osób oślepia, w większości na zwykłych żarówkach halogenowych... Reflektory świecące w kosmos, albo nawet perfidna jazda na światłach drogowych. To jest patologia...
  • Odpowiedz
@Cztero0404 głupota i nie głupota. Ledowe dobrze ustawione o wiele lepiej zwiększają widoczność na drodze. Znaki też są z daleka lepiej widoczne niż na żółtych światłach no i samochód ładniej wygląda ale moim zdaniem must have przy ledowych żarówkach to soczewkowa lampa. W zwykłą halogenową włożenie leda równa się z oślepianiem, nawet jak dobrze ustawi się
  • Odpowiedz