Wpis z mikrobloga

Kupują debile te ledowe żarówki do starych aut i później świeca w niebo albo w oczy albo w lusterka, jakby nie można kupić normalnych h4 czy h7 tak jak sie kupowało, to białe jasne światło daje tak aż głowa boli
Obecne ŻADNE retrofity LED NIE SĄ dopuszczone do ruchu na drogach publicznych. Prosta weryfikacja: jest homologacja ECE R37 - "żarówka" jest ok. Nie ma? NIE MONTUJ ICH W SWOIM ZŁOMIE, BO TO JEST NIELEGALNE I OŚLEPIASZ INNYCH.
#samochody #mechanikasamochodowa #polskiedrogi #auta #bekazpodludzi
snorli12 - Kupują debile te ledowe żarówki do starych aut i później świeca w niebo al...

źródło: Volksawagen-Golf-IV-1997_1-720x340

Pobierz
  • 79
@snorli12: mam w swoim 15 letnim autku ledy wsadzone jako swiatla mijania do soczewki. Normalnie jest linia odciecia i nikogo nie razi. Diagnosta tak samo przy przegladzie mierzyl ta swoja miarka i powiedzial, ze jest git. Mnie predzej oslepiaja nowe luksus fury z salonu 1-2 letnie niz samochody januszy ktore maja juz ponad 20 lat.
@aarahon: Tjaaa nie oślepiają... pod warunkiem że nie są to matrixy w Renault. Już parę razy się spotkałem z tym że komuś w Renówce jadącemu przede mną wszyscy mrugają z przeciwka mimo że to nowy samochód na ledach, które widać że coś tam sobie doświetlają a coś wycinają. Dopiero jak takiego pierwszy raz wyprzedziłem to zrozumiałem dlaczego, pozostało dać w długą jak jechałem akurat samochodem bez autochromatycznych lusterek (swoją drogą polecam
albo nawet perfidna jazda na światłach drogowych.


@tyrystor_TO220:
No właśnie, jeszcze kilka lat temu była to rzadkość a teraz nie wiem, ludzie chyba mają coraz bardziej #!$%@? na innych także w tej materii bo widuję to nagminnie, nawet z jakiegoś powodu w biały dzień.
@mariecziek: Pewnie mówisz o autach ze światłami led matrycowymi. Ja mam takie i od strony kierownicy to jest super. Z drugiej zaś strony na pewno bardziej oślepia, ale nikt mi jeszcze światłami nie mrygał że coś nie tak jest. Staram się matrycowych używać tylko jak długie.
@Kaajus: one oślepiają tylko jak ktoś krzywo wsadzi żarówkę. a o to jest o tyle prosto, że ja wolę wykręcić lampę aby wymienić żarówkę niż próbować ją zmieniać na czuja. większości ludzie nie wyciąga lampy tylko męczą się aby tylko się trzymała.. to i oślepiać wtedy będzie. Miałem doczynienia z dziesiątkami tych modeli dostawczaków i jedyne oślepiające to te gdzie żarówka była źle wsadzona.
jak jeżdżę na drogach to prędzej mnie oślepiają nowsze auta z "super" ksenonami i ledami niż Janusze w Golfach i Passatach ¯(ツ)


@Strzelec_wyborowej: dokładnie takie same doświadczenia mam. Do tego duża część z nich świeci przez dłuższą chwilę takim mocno niebieskim światłem, że momentami nie raz miałem wrażenie, że jakiś pojazd uprzywilejowany jedzie.

Jak na długich jadą to też oślepiają bo zanim automat je przełączy to minie zauważalna chwila,
jeździłem w moim 20 letnim suvie 3 lata na chińskich ledach. ANI RAZU mi nikt nie mrugnął że go oślepiam


@MercedesBenizPolska: a ja mrugam jednej takiej #!$%@? w starym land cruiserze z jakimiś #!$%@? prawie codziennie jak jedzie z przeciwka i z daleka widzę że to on #!$%@? mimo że noc...i co, myślisz, że cos z tym robi? ludzie nie mrugaja bo wiedzą że jedyne co dostana w odpowiedzi to długie
@Krupier automaty to jest plaga, działają jak gówno. Mi wystarczyło raz się przejechać wynajęta Toyotą na automacie długich świateł by wiedzieć że to gówno, nie da się tego używać jeśli masz minimum altruizmu. Co chwilę mi migali bo ich oslepialem
nie są dopuszczone bo polackie przepisy są zacofane. W niemczech np wiele renomowanych modeli jest legalnych


@Kamil_O: wcale nie wiele a jakiś konkretny model osram i tylko z konkretnymi modelami aut. i kosztuja takie żarówki 500 zlotych. polackie to są smiecie władające chińskie gówno w lampy i mające w dupie wszystkich dookoła.
Obecne ŻADNE retrofity LED NIE SĄ dopuszczone do ruchu na drogach publicznych.


@snorli12: są i nie #!$%@?. TUV już mnóstwo tego dopuścił. w PL nie są legalne, aczkolwiek mając wóz z blachami "D" i certyfikat TUV, to mogą Cię cmoknąć w pompkę.