Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Hello akwariowe świry ( ͡ ͜ʖ ͡)
Właśnie odpaliłem swoje pierwsze od niespełna 30 lat #akwarium, liczę, że będzie mi dane zgłębiac tajniki #akwarystyka. Zbiornik dziś zalany wodą.
Powiedzcie mi proszę co zrobiłem źle i co powinienem jeszcze poprawić?
Jakie roślinki dokupić, (w sklepie w okolicy nic ładniejszego nie było.) Jutro jadę do stolicy to myślę, że znajdę tam jakiś sklepik gdzie uzupełnię elementy roślinne.
gdzie dosypać, gdzie odsypać. Ogólnie czekam na falę konstruktywnej krytyki.

W razie pytań: jest to standardowy zestaw aquael leddy 80, założyłem mocniejszy filtr aquael turbo filter 1000 do zbiorników <150 litrow.
Pobierz c3po - Hello akwariowe świry (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Właśnie odpaliłem swoje pierwsze od niespeł...
źródło: comment_8ZWKaFN0nCSnyn3YxQlbLCsB7zzpKUyG.jpg
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Couto: wracając do Twojego wcześniejszego pytania, nie dałem żadnej membrany między substrst a żwir, teraz wydaje mi się to niesamowicie logiczne, niestety kilka godzin temu było mi zupełnie obce ( _)

A teraz pozwól, że wykorzystam wiedzę Twą:
- odmulacz? Wystarczy sam wężyk czy kombinować z jakimiś końcówkami i pompkami?
- co jeszcze z akcesoriów podstawowych mieć powinienem? Nie mówię o rzeczach typu siatka, termometr, nożyczki do roślin,
@c3po: sama rurka ciezko sie odmula duze powierzchnie (ale do zakamarkow sie idealnie nadaje). Najprostszy odmulacz za ok 17zl da rade. Mozna samemu zrobic, ale chyba szkoda zachodu za te pieniadze. Kawalek weza bedzie potrzebny do spuszczania wody. Pewnie ze 2 wiadra 15l z castoramy Ci sie przydadza do podmianek. Lejesz zapewne kranowke, to jakis uzdatniacz dobrze by bylo miec. Na ten moment pewnie nic wiecej juz nie potrzebujesz. Pozniej lista