Wpis z mikrobloga

@kropek00: czemu homosie nie mogą się domagać rejestrowanych związków partnerskich? Prawnie na to samo wyjdzie, a i pary hetero zyskają. W ogóle to powinno być wszystko bardziej rozsądne. Umowa podpisana przed notariuszem i imprezka ze znajomymi i rodziną. A małżeństwo to loteria. 40% małżeństw się rozpada, a konsekwencje prawne są straszne w niektórych przypadkach. To tylko sprawia, że ludzie z tylu głowy zaczynają się bać tego poważnego związku
czemu homosie nie mogą się domagać rejestrowanych związków partnerskich?


@VeleiN: a nie domagają się? Oczywiście, że się domagają. Wiadomo że zmiana konstytucji to grubsza sprawa i bez większości konstytucyjnej (czyli de facto zgody także partii konserwatywnych) praktycznie niewykonalna. Związki partnerskie to w pewnym sensie środek zastępczy możliwy do wprowadzenia w drodze zwykłej ustawy i zapewniający chociaż część podstawowych praw jakie mają małżeństwa, ot chociażby dostęp do informacji medycznej. Bez szczególnych przepisów,
@VeleiN: związki partnerskie też są potrzebne, ale dlaczego uniemożliwiać komuś zawarcie małżeństwa? Każdy kto się pobiera zna wszystkie te konsekwencje i to od niego powinna zależeć decyzja, a nie od ludzi, którzy chcieliby narzucać swoje widzimisię innym
@kropek00: #!$%@? no feninistki dalej walcza a kobiety maja takie sama prawa jak ludzie juz od dawna xD nie widze powodow, zeby tym bombardowac kazdego non stop, nikt nie chce praw dodatkowych bo lubie ruchac wal z koldry
@Kuklak: mozesz splodzic - masz przywileje od panstwa. Nie mozesz - o #!$%@? ci chodzi? Czego oni chca niby , walka z rzeczywistoscia motzno, mam homo znajonych i nie jezdza na zadne parady, nie manifestudia, bo
feninistki dalej walcza a kobiety maja takie sama prawa jak ludzie juz od dawna xD


@Verdu: a jednak, jak pokazał obecny rząd, da się część tych praw odebrać. Swoją drogą gratuluję dehumanizacji kobiet, musisz być z siebie dumny

nie widze powodow, zeby tym bombardowac kazdego non stop

Kto cię biedaku bombarduje? Zmuszają cię do homoseksualizmu? Jeśli boisz się że się zarazisz to musisz być bardzo niepewny swojej orientacji.

nikt nie chce
Ale jak to? Jaka dyskyminancja. Przecie ja jestem hetero a też nie mogę wziąć ślu


@ZielonySkoorwiel: Odwróćmy sytuację i niech legalne będą tylko małżeństwa osób tej samej płci. Wtedy też nie będzie dyskryminacji?
@Zashi: Mój internetowy kolego. Starałem się aby sarkazm tej wypowiedzi był tak wyczuwalny jak żul w tramwaju w środku lata. Co do sytuacji którą przedstawiasz, to ciekawa perspektywa. Wyklucza możliwość prokreacji. Trzeba wtedy rozważyć w jaki sposób przedłużać gatunek. Wymiany partnerskie? Na ten moment istnieje sztuczne zapłodnienie. Ale zakładam że trwało by to od dłuższego czasu. Jak homoseksualne małżeństwo z XIII w. doczekało by się potomka?
@Sagitarius: No widzisz w Konstytucji RP jest jeszcze taki zapis:

"Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego."

Wszystko jest do zrobienia : D