Wpis z mikrobloga

Siema mireczki mam takie pytanie jako że niedługo #slub #wesele i mam podpisaną umowę z domem weselnym na zasadzie że ja płacę ten złodziejski #zaiks gdzie go najlepiej opłacić i czy w ogóle płacić?? niby chciałem online ale te #!$%@? chcą w procesie logowania mój PESEL , a mi się nie uśmiecha im go dawać... #pytanie #impreza
  • 13
@czuczer: z tego co mnie informowano to nie wykonawca a organizator imprezy płaci czyli poniekąd dom weselny który mi to wesele organizuje a on w umowie zawarł punkt że ja płacę zaiks
@yogmean ale jak nie opłacisz a sala zgłosi to Cię ZAiKS dojedzie :) a nie chcesz opłacić bo PESEL :) więc tak dałeś się wyruchać :) a i zespol/DJ będzie Cię miał w pompce :) Brahwo Ty!
@24-Sto: Zespół. Oni nic nie mieli o zaiksie w umowie a w domu weselnym już miałem, pytałem zespołu jak najlepiej zrobić żeby było dobrze to mówią że ta opłata jest po stronie organizatora czyli domu weselnego który odbiłpiłeczkę do mnie na umowie i tym samym te 2 stówki kładę ja teraz tak przemyślałem i uj z tym zapłacę w skali całego wesela to jest nic.
@24-Sto: Małe info tak na szybko

W ustawie zapisane jest, iż Zaiks płaci organizator wesela. Problem pojawiać się może przy określeniu kto jest organizatorem, Państwo Młodzi czy właściciel sali weselnej ?


Za rozwiązaniem, w którym właściciel lokalu płaci ZAiKS przemawia poniższa formuła: "prowadzący działalność polegającą na udostępnianiu pomieszczeń lub organizowaniu w pełni imprez weselnych lub innych rodzinnych i okazjonalnych itp., podczas których wykorzystywana jest chroniona muzyka, zobowiązani są do zawarcia umowy
@24-Sto: i jeszcze taki mały tip

Zwolnienie z ZAiKS przysługuje małym rodzinnym, domowym imprezom, podczas których muzyka odtwarzana jest wyłącznie w małym kręgu a z tego tytułu nikt nie pobiera opłaty za usługę. Teoretycznie można więc zaznaczyć, że zespół muzyczny lub dj na wesele "gra" za darmo, ale nie sugerowalibyśmy takiego wyjścia :)


uśmiechnieta minka na koniec wypowiedzi picreal ( ͡° ͜ʖ ͡°)