Wpis z mikrobloga

Wykupilem sobie nocleg w koscielisku 3km od zakopanego i zastanawiam sie czy dobrze zrobilem.
Jak z tamtad wyglada dojscie na szlaki? Dobra lokalizacja?
Jakie gory wybrac na 5 dniowa wycieczkę z calkiem dobra kondycja?
(jakies 12 lat temu wszedlem na Koscielec i bardzo dobrze to wspominam)
Druga opcja miala byc bialka tatrzanska ale wydawala sie troche daleko...
Ewentualnie moge jeszcze anulowac rezerwacje za droba opłatą, a chce zeby te 5 dnj byly naprawde super :)
#tatry
#zakopane
#koscielisko
#polskiegory
  • 21
@faramka patrzyłem sle za duzo mi one nie mowia.. :/
Np. Nie wiem czy jak bym zdecydowal sie na kasprowy czy świnice to mógłbym wyruszyc z koscieliska czy warto podjechac do kuźnic i stamtad ruszyc.. :/
@ksaler
@Niedzwiedz87 ul.pitoniówka
Szczerze to preferowal bym tatry wysokie, jak juz wspominalem koscielec bardzo dobrze wspominam. Bede mial dostepny samochod, a mysle tez nad wypozyczaniem roweru.
Jednak wlasnie jest tyle gor, tyle tras, tyle zmiennych ze ciezko mi sie na jakies zdecydować.
@DaxterPoker: no z tego rejonu to masz wejście do Doliny Kościeliskiej i późniejsze szczyty za schroniskiem + Czerwone Wierchy + ew Giewont. Jak chcesz Tatry Wysokie to przynajmniej busem czy autem w rejon Kuźnic trzeba skoczyć. Co prawda można uderzyć pieszo od Doliny Kościeliskiej - Czerwone Wierchy - Kasprowy - Świnica, ale to w chust długa trasa a zejść i tak pewnie zejdziesz do Kuźnic :)
@ksaler no i pieknie o takie porady mi chodzilo. Bardzo dziekuje :)
Nie mowie ze wybiore tą długą trase, ale mam juz jakis punkt wyjscia ktory moge modyfikowac :)
W takim razie nie zmieniam lokalizacji noclegu skoro nie krytykujecie jej :p wybierajac, kierowalem sie cena, sniadaniemi widokiem na gory zeby po otwarciu oczu odrazu byc zmotywowanym do wyjscia :)
@DaxterPoker: z pitoniówki to masz prawie 2 kilometry do samej drogi gdzie masz wyjścia szlaków.
do szlaku na groniku masz 3,2 kilometrów licząc od poczatku ulicy pitionówka. A to jest najbliższe wyjście szlaków względem ciebie

jak chcesz wiecej pochodzić to poszukałbym na twoim miejscu czegoś w okolicy rejonu dworców w zakopcu
np. Willa niespodzianka
https://www.zol.pl/noclegi/?action=obiekt&id=921

10 minut do busów, a busami dojedziesz wszedzie
@ksaler tak, zrobie. Na poczatek wybiore sie na jakas spokojna wedrowke z koscieliska na rozgrzewke.
Nastepnie podjade do kuznic :)
Alternatywą była bialka tatrzanska, a wiec itak lepiej podjechac 3 km z koscieliska niz 19 z białki :) a moze uda sie spakowac rowery i gdzies sie tam rowery w Kuźnicy przypnie :D
@ksaler: Nie chcę Cie dołować, ale to nie jest trasa dla "kozaka" - jest długa ale dosyć prosta. W grupie amatorów zrobiliśmy ją spokojnie. Najtrudniejszą częścią było czekanie w kolejce na Giewont kiedy ktoś przede mną wchodził na łańcuchy w klapkach albo zorientował się, że jednak ma lęk wysokości.