Wpis z mikrobloga

Jak sprawdzić ciśnienie w rowerowej oponie, z dętką z wentylem Dunlopa? Byłem dziś na stacji Shell, podłączyłem pompkę, a manometr ani drgnął, jakbym w ogóle nie podłączył pompki do wentyla.

Pytanie z gatunku głupkowatych, ale nie miałem do czynienia z rowerem jakieś 15 lat, a z użyciem kompresora samochodowego nie mam żadnych problemów więc nie wiem o co tu chodzi :)

#pytanie #rower #rowery
  • 10
@kolcobrzuch bo kompresory nie pasują do dunlopów, które to z resztą są już przedpotopowe. Kup sobie adapter do wentyla shrader (chyba tak sie pisze) w rowerowym, jakieś 2 złote i złapie.
@Wycu91: Niby jak to ma zadziałać? Dopóki będzie wentyl dunlop ciśnienia nie sprawdzisz i żaden adapter tego nie zmieni. Chyba, że wyciągniesz cały wentyl i jakoś spróbuje się to podczepić do kompresora ¯\_(ツ)_/¯
@kolcobrzuch: nie wiem co przedmówcy brali, ale żadne pomiary na oko nie są potrzebne - w dunlopach podpinam moją stacjonarną pompkę (sks air 12 jakby coś) i po pierwszym dmuchnięciu widać ciśnienie. Trzeba tylko tą nakrętkę odpowiednio popuścić
@sherkhaan: To koledzy namieszaliście :) Podjadę dziś znowu na stację i zobaczę czy jest tak jak mówisz. Bo tak jak pisałem na początku - za pierwszym razem po podłączeniu "węża" wskaźnik w ogóle się nie ruszył.

Chcę mieć maksymalne ciśnienie dopuszczone przez producenta - najwyżej rozsadzę dętkę :)
@kolcobrzuch: na stacji może sie nie udać, bo z chwilą podpięcia węża kompresor może nie poczuć ciśnienia jak w wentylu samochodowym i się nie włączy - chyba że jakoś wymusisz pierwsze dmuchnięcie ;)
a najlepiej mieć pompkę normalna ;]