Wpis z mikrobloga

Ponieważ mój wczorajszy wpis o #pkobp i wdrożeniu technologi #blockchain do weryfikacji dokumentów bankowych wywołał sporo emocji oraz pytań na które na podstawie notatki prasowej nie jestem w stanie odpowiedzieć a tak naprawdę powinny być skierowane do #pkobp

Wołam @EkspertPKO z pytaniem czy istnieje możliwość, zrobienia AMA lub ewentualnie przekazania naszych pytań do osób zajmujących się projektem #blockchain w banku? Tagi #bitcoin oraz powiązany #kryptowaluty są obserwowane przez ponad 2000 osób, jest to społeczność skupiona wokół tematów związanych z bitcoinem, kryptowalutami oraz technologia blockchain.

Jeżeli wam zależy na uzyskaniu odpowiedzi dajce plusa dla zasięgu. Wołam także pulsujących oraz komentujących wczorajszy wpis. Proszę też o kulturę w komentarzach, pokażmy się jako społeczność z dobrej strony

@theromanpolan @100x @pawelczixd @Sune @Smule @psposki @Krakoviaczek @drakkar @NhlanhlaNene @pawlo74 @fdisk @plaisant @cyberpunkbtc @swarvarog @cypherpunkbtc @Manah @ch24

Ja ze swojej strony dotarłem do informacji że grupa PKO Bank Polski przy tym projekcie współpracowała ze startupem Coinfirm a efektem jest platforma blokchain Trudatum. (https://trudatum.com/) . Platforma ta jest najprawdopodobniej oparta o kryptowalute DASH (moja spekulacja) gdyż autorzy zwracali się do tej społeczności z tym tematem (https://www.dash.org/forum/threads/pre-proposal-coinfirm-trudatum.17200/)

#pytaniedoeksperta
  • 25
@dla_zabawy: dzięki za zainteresowanie tematem! Jeśli chodzi o AMA w tym temacie, to chętnie, ale wrócilibyśmy do rozmowy za 1-2 miesiące, bo wtedy będziemy mieli kolejne newsy o #blockchain

Poniżej kilka szczegółów jeśli chodzi o Trwały nośnik.

1. Po co implementujemy Trwały nośnik?

UOKIK zakwestionował dotychczasowe sposoby kontaktowania się z klientami drogą elektroniczną, m.in. w zakresie informowania o zmianach w regulaminach i tabelach opłat i prowizji. Wg UOKiK rozwiązania używane w
@EkspertPKO: Dziękuje za odpowiedź, jest to nowa technologia semantyka też nie jest standaryzowana. Co dla jednych jest blockchainem dla innych nie jest, podobnie jak to co możemy nazwać krypotwalutami.

Domyślam się że na chwilę obecną więcej informacji nie dostaniemy, ale o propozycji AMA będę pamiętał bo jak widać temat interesuje sporą liczbę osób
dzięki za zainteresowanie tematem! Jeśli chodzi o AMA w tym temacie, to chętnie, ale wrócilibyśmy do rozmowy za 1-2 miesiące, bo wtedy będziemy mieli kolejne newsy o #blockchain


@EkspertPKO: czemu tak długo? Czy blokchain został wdrożony z dniem ogłoszenia i działa dla klientów PKO już czy jeszcze czegoś brakuje? Nie potrzeba kolejnych newsów, w zupełności wystarczy AMA o stanie obecnym tego rozwiązania.