Wpis z mikrobloga

#amd #hp #itpomoc #pomoc #laptopy #serwispc #help #komputery #pc #radeon #kartygraficzne
siemano, ostatnio walnął mi dysk, wymieniłam go no wiec recovery standardowo przepadło laptop to hp pavilion dm4-3010ew, problem mam ze sterownikiem do karty graficznej dokładnie AMD Radeon HD 7470M, sterowniki ze strony producenta nie są odpowiednie ani od hp ani ze stronki amd, szukałam pomocy na forach i dużo osób ma ten sam problem, komuś pomógł sterownik ze stronki lenovo, jednak u mnie dalej to samo, z karta wszystko git i na pewno jest sprawna. Jak zainstaluje sterowniki ze stronki AMD te które same wykrywają sprzęt to tylko widzi kartę, ale lapek ciagle korzysta ze zintegrowanej nawet jak w catalyst jest ustawione na tego radeona, czy ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził? Plz już jestem bezradna :( W menadżerze urządzeń karta jest normalnie wykrywana, ale we właściwościach wyglada tak jakby sterownik nie był zainstalowany
  • 13
@sherriff: pisałam już ze te ze stronki HP tez nie działają. Wiele osób ma problem z ta konkretnie karta, ktoś gdzieś pisał, ze sterowniki ze stronki AMD mylnie instalują do niej sterowniki od 6ilestamM zamiast do 7470. Po za tym przed wymiana dysku wszystko ładnie śmigało, wątpię, ze przy zmianie dysku i instalacji win nagle coś pierdzielło
@sherriff: win7
Kurde no mam nadzieje, ze nie padła, może przyjdzie jeszcze z odsieczą jakiś bohater który rozwiąże ten problem XD
Chciałam do tego złomka dołożyć ramu i trochę jeszcze na nim pociągnąć bo aż takiej lipy nie ma, ale chyba już się lepiej nastawić na składanie jakiegoś pecetka fajnego
@zdeptanakura: praktycznie ze te HP to nie są dobre laptopy ( ͡° ʖ̯ ͡°) bardzo często miewają problemy ze chłodzeniem (one są tak zrobione żeby szybciej padały układy). Obecnie producenci w nowych płytach stosują klej którego żadna chemia nie rusza się ponieważ pady przy demontażu się zrywają, tylko wymiana płyty głównej albo nowy laptop ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sherriff: ten lapek był kupiony 7 lat temu to już trochę staruszek
Wiem, ze hp są średnie, ale jakoś na niego poleciałam przez to beats edition, a zarabiam na muzyce krótko mówiąc wiec mi pasiło, tak to głównie jestem za lenovo albo msi to już w ogóle piękna sprawa
Obawiam się, ze na win10 będzie mulić, ale w sumie ubuntu to nie głupi pomysł
Generalnie morał taki, ze już nigdy AMD,
@sherriff: *_* PROBLEM ROZWIĄZANY
Gdyby ktoś miał kiedyś taki sam: Trzeba było usunąć wszystkie pozostałości pod sterownikach AMD, ATI i z rejestru i z dysku i wszędzie właściwie pozacierać ślady ich istnienia czego wszystkie uninstalatory sterowników nie robią w pełni (próbowałam wielu nawet ten AMD CUU, który szczerze mówiąc zrobił chyba najmniej) i zainstalować sterownik normalnie z CCC i działa. I uwaga najważniejsze najlepiej pobrać sterownik ze stronki AMD bo ten