Wpis z mikrobloga

Poszukuję samochodu ekonomicznego na autostrady, chodzi mi o to aby mało palił przy prędkościach 140-160 km/h a jego cena nie przekroczyła 10k Wiem, że są rankingi spalania ale później okazuje się, że taki samochód co ma średnią 6l przy 150 spali 10 bo silnik jest za mały. Myślę nad LPG ale diesel chyba nie spali za więcej zł.
#motoryzacja #samochody #jakieauto #lpg
  • 26
@bury256 Na pewno nie bierz diesla, bo on zawsze więcej pali przy większych prędkościach. No i raczej wszystkie samochody nie spalaja tyle ile powinny i powyżej 140 okazuje się, że masz rurociąg pomiędzy bakiem, a silnikiem.
@szaremyszki: dokładnie, trzeba jeszcze liczyć większe zużycie opon i zawieszenia przy takich prędkościach, szybszy interwał olejowy, świecowy, filtrowy... itp

I cyk z samochodu 10k robi się inwestycja za łączną kwotę 15-20k w przeciągu roku xD
@bury256: napisz ile kilometrów rocznie będziesz robić, to wtedy będzie można coś polecić. Diesel na autostradzie nie spala dużo przy tych prędkościach, ale to zawsze diesel i licz się z wyższymi kosztami napraw.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bury256: jak robisz trasy to zdecydowanie e46/e39 z silnikiem 325/330i czy 525/530i i lpg. Spali Ci to koło 9-12l gazu w trasie przy tyc prędkościach a będzie miało dość mocy
@bury256: przy takich prędkościach podam Ci wyniki dla moich samochodów (zawsze z włączoną klimą - w trasie ~1200km, z czego 75-90% to autostrady):
Nissan Primera W11.144 - 1.8 Benzyna - 115KM - Manual - około 7,5l / 100km,
Audi A6 C5 Avant - 2.4 V6 Benzyna - 165KM - Automat (Tiptronic) - około 10-12l / 100km,
Skoda SuperB 3T4 - 2.0 TDI - 140KM - Manual - około 6,5l / 100km,
@CyberDeath: na jakiej podstawie to mówisz? Znasz podstawy mechaniki, trybologii itp? Dlaczego pociąg jadący 250km/h wymaga lepszych szyn niż ten jadący 90? Jazda autostradą to duże obciążenie dla opon, zawieszenia jak i silnika, gdyż mierzą się one z reakcjami oporu powietrza, siły docisku, sił ośrodkowych i tak dalej. Nie powielaj mitów z Januszowych gazet. PS na jakiej autostradzie jedziesz ze stałą prędkością i bez zmiany kierunku ruchu (gora dół łącznie)? Bo
@Szredegenge: a masz tam 6 biegow? Taka octavię mam w domu od 10 lat. Mamy tez jette z tym samym silnikiem. Octavia sporo km nią zrobiłem.
Moja ma 5 biegów i z tego co wiem nie ma za bardzo tych silników z 6 biegami. Dla mnie to jest duży ból.
Powyżej 110-120 km/h obroty da wysokie a w samochodzie jest głośno. I raczej przestaje być oszczędny.
Auto tanie, całkiem ok, silnik