Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. Posiadam tester baterii #zb2l3 (pic rel), wszystko umim, wszystko czaję ale mam jeden dylemat. Na koniec pracy wywala ile ma MAh bateria ale w sumie dla jakiego napięcia ta wartość? Dla 8,3v od którego zacząłem rozładowywanie, dla 7,4 czyli nap. nominalne baterii czy 6v do których rozładowywałem?
Potrzebuję przeliczyć te miliamperogodziny na watogodziny a jak wiadomo wzór potrzebuje napięcia baterii.
#elektronika #baterie #elektrotechnika #bateria #pytanie
Pobierz M.....9 - Mam pytanko. Posiadam tester baterii #zb2l3 (pic rel), wszystko umim, wszys...
źródło: comment_nZEqCsR5DGo4RQvH1tkXNcOXwLaQhmaK.jpg
  • 4
@Moris299: Powinieneś policzyć całkę z dU/dt dla i=const. Możesz znaleźć typ baterii jaką tam rozładowałeś i zobaczyć jak wygląda spadek napięcia dla rozładowania stałym prądem i wyznaczyć średnią wartość napięcia rozładowania. No i oczywiście prąd rozładowania ma ogromne znaczenie dla pojemności, czy w rzeczywistym urządzeniu ogniwo będzie zawsze obciążone równo w czasie czy prąd będzie pobierany impulsami? Dlatego wartość watogodzin możesz policzyć orientacyjnie dla nominalnej wartości napięcia ogniwa.
@Moris299: To jest realna pojemność w całym zakresie napięcia rozładowania, czyli od 8.3V do 6V. Zwykle podaje się na etykiecie wartość energii dla nominalnego napięcia, czyli 7.4V w twoim przypadku. Można więc przyjąć orientacyjnie, że ta bateria ma 13.6974Wh, jeśli urządzenie będzie pracować na niej do tych 6V.