Wpis z mikrobloga

Tak mi się przypomniało, że w klasie 1-3, jak przygotowywaliśmy się do komunii świętej, trzeba było zdawać pełno modlitw.

Niektórzy na koniec mówili "ament" zamiast "amen"

Ksiądz, żeby wyprowadzić z błędu powiedział, że ament po hiszpańsku znaczy osioł, więc jeśli ktoś kończy modlitwę słowem ament, to mówi na boga osioł XDD

No i tutaj wkroczyłem ja. Miałem w domu taką obrazkową książeczkę, w której były zwierzęta w różnych językach świata. Było to moje pierwsze zetknięcie z obcym językiem, więc wykułem dosłownie wszystko i znałem wiele zwierząt w różnych językach.

Wyrwałem się do odpowiedzi, że to nie prawda, bo osioł po hiszpańsku to "burro" a nie jakiś tam "ament"
Pamiętam że ksiądz spojrzał na mnie z "toro" i coś tam wydukał, że się pomylił bo jednak z portugalskiego bo kraje obok siebie i języki podobne. Ja oczywiście znów go naprostowałem, że po portugalsku to też "burro"
Ten już widać że lekki #!$%@? i #!$%@?ł coś na wzór, że przeprasza bo wiele lat był na misjach i chodziło mu o język filipiński.

Na to już nie miałem nic do powiedzenia :(

Dopiero dziś sobie o tym przypomniałem, więc myk na google translate i co widzę? Że mie kurde oszukał, bo osioł po filipińsku to "asno"

#bekazkatoli
  • 52
@Junpei1948: ja miałem sytuację z księdzem taką, że jak byłem mały i był wtedy bum na Ich Troje itp xD to hehe ojciec kazał mi księdzu w szkole powiedzieć taki też "hehe" dowcip, a mianowicie: Jak się nazywa Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty? Odp brzmiała: Ich Troje. No i jak przed religią tak księdzu powiedziałem to mnie #!$%@?ł max.

Potem byłem na imieninach ciotki i był ten sam ksiądz
@MichauTheGayWizard: chciałeś pocisnąć a wyszło jak zawsze. Lekarz mnie oszukał, więc ludzie słuchający lekarzy odnośnie szczepionek dają się oszukiwać. Wiem, że to jest luźnie,ale chyba nie tak jak jak ciskanie się o wiarę w momencie jak ksiądz kłamie odnośnie tłumaczenia jednego słowa.

Tak z ciekawości, co co zrobili katolicy? Dlaczego uważasz, że ludzie których zupełnie nie znasz mają problem z logiką? Tylko nie pisz mi że jesteś ateistą bo ateista ma