Wpis z mikrobloga

Poniedziałek 24.09.2018 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa #intencjepl #wiara

Dzień Dobry,

Jeśli nie radzisz sobie z problemem, wklej go proszę tutaj a spróbujemy go wspólnie rozwiązać - ja chętnie pomogę.

Jeśli nie chcesz się podzielić ale jednak potrzebujesz wsparcia lub chcesz komuś pomóc:
- masz kłopot - pomyśl jak ten kłopot rozwiązać i próbuj to zrobić
- potrzebujesz wsparcia? - porozmawiaj z rodziną, przyjacielem lub umów się ze specjalistą
- chcesz komuś pomóc - zrób to proszę jak najszybciej, życie jest krótkie - pamiętaj tylko że lepiej dać wędkę niż rybę.

We wszystkich rzeczach, które sprawiają Ci problem, próbuj go rozwiązać. Analizuj, myśl, staraj się uporać z nim samemu lub z pomocą rodziny, przyjaciół kolegów lub zwykłych dobrych ludzi. Nie myśl że problem rozwiąże się przy pomocy wpisu na forum ze świętymi obrazkami z prośbą o modlitwę.

Trzymam kciuki i wszystkiego najlepszego dla Wszystkich, którzy zmagają się z problemami.
Pobierz Osrakek69 - Poniedziałek 24.09.2018 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa #intencjepl #wiara
...
źródło: comment_taPD3Re8CKZr7Uxy20bpxfyYP2bOtbt3.jpg
  • 13
@Osrakek69:

Modlitwa tak nie działa jak Ci się wydaje. Cytat listu świętego Jakuba o modlitwie podpowiada, że modlitwa nie polega na spełnianiu zachcianek. Przykładowo, jeżeli chcesz dobrze zdać egzamin to modlitwa polega na tym, by prosić Boga o cierpliwość i zapał do nauki. Jeżeli chcesz czegoś dokonać, to o siłę i konsekwencję w dążeniu do celu itd.

2 Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość2, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki
@marekrz: A jak ten Jakub doszedł do takich wniosków? Porozmawiał z Bogiem i on mu powiedział takie rzeczy? Czy też może sam doszedł to takich wniosków na podstawie logicznego rozumowania?
@Osrakek69: Rozumiem. Myślę, że Twoje starania zapewnienia rozrywki "kółku wzajemnej adoracji" - o ile mierzyć je ilością plusów - wymagają jeszcze wysiłku z Twojej strony. Wierzę, że osoby obserwujące tagi, w których spamuj... tzn zapewniasz rozrywkę z pewnością docenią Twój trud i dostrzegą tę cienką granicę pomiędzy byciem zabawnym a śmiesznym :)
@intencje: Dopiero zaczynam i będę się starał mając nadzieję, że mój trud nie pójdzie na marne. Całe życie starałem się być zabawny ale ludzie mi mówili, że jestem śmieszny - cóż jak to Wiktor mawiał - chciałem jak najlepiej a wyszło jak zawsze. Może czas wyciągnąć wnioski i to zmienić?
@Osrakek69: Św. Jakub znał osobiście Jezusa, czyli Boga, więc myślę, że wiedział co pisze.

BTW
Zauważyłeś, że Twoje "racjonalne" wpisy kpiące z modlitwy z tagami mikromodlitwa i bekazkatoli uzyskują znacznie mniej polubień niż te z modlitwą do szatana?
Zastanawiające jak dużo jest ludzi, którzy niby dla beki, ale plusują wpisy z modlitwą do szatana. Nieprawdaż?
@marekrz: To już chyba nie mnie to oceniać. Większość to robi dla beki i myślenie sprawia im ból wysiłku. Niestety krzywa Gaussa odnosi się także do inteligencji. Jezusowi się nie udało przekonać wszystkich Żydów, więc cóż tu można więcej dodać. Niech choćby jedna osoba przemyśli to wszystko co ją otacza i wyciągnie właściwe wnioski to ja już będę zadowolony. Bez żadnej alternatywy to nigdy nie nastąpi więc ktoś musi ją stworzyć.