Wpis z mikrobloga

Pytanie do mądrzejszych o smathome.
Jestem na etapie zbrojenia stropu i zaczynam planować instalacje.
Chciałbym jak najwięcej mieć na kablach i bez baterii.
Wstępnie myślałem o hass.io jako serce systemu, czy to rozsądny pomysł? Myślałem o wrzuceniu sonoff zmodyfikowanych albo w rozdzielni albo w głębokich puszkach.
Najchętniej to bym widział jakaś listwę in-out do świateł na szynę Din ale nie widzę nic takiego.
Ogólnej to chciałbym mieć możliwość łatwego dodawania opcji o w miarę przyszłościowy system. Alarm na osobnej centrali, jedynie czujki jako input do smathome.
Do obskoczenia swiatla, furtka, brama, żaluzje zewnętrzne, ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, opcja sterowana podlewaniemile widziana.
Jakieś sugestie za czym się rozglądać?

#smarthome
  • 7
@mu52yk: tak myślałem
A jakaś sugestia na sterowanie światłem itp dobrze i tanio?
Sonoff w puszkach zmodyfikowany czy jest jakaś lepsza opcja?
Widziałem gdzieś kiedyś takie listwy din na zwave, to by w sumie było spoko.
Brakuje mi jakiś sieciowych sprzętów do rodzielni- w sensie chciałbym listwę din działająca po kablu najlepiej co ma x jnput i x output do świateł i pstryczkow. Chce jak najmniej baterii i max co się
@kuflik: Światłami w aneksie steruję tym, trochę drogo wychodzi, bo to zwave ale od dobrego roku działają bezawaryjnie podobnie jak to.
Termostaty wytrzymują na baterii rok.

Zamówiłem w zeszłym tygodniu to - na testy, jak się sprawdzi wezmę tego więcej (oczywiście soft tasmota).

Sonoffy też mają opcję din z tego co kojarzę. Do sterowania światłem nie widzę za bardzo sensu ładowania przekaźników do skrzynki. Kontakty i tak będziesz musiał
@mu52yk: na chwile obecną najrozsądniejszy wydaje się Shelly 1.
No trudno, oprę to na wifi, bo nie widzę ludzkiego rozwiązania na kablach.
jescZe myślałem o knx do świateł ale toteoche drogo:)