Wpis z mikrobloga

Rowerowe mireczki :) Przygotowywuję się z moim różowym paskiem do dojazdów do pracy rowerem w porze jesienno-zimowej :). Jakie elementy stroju byście polecili zakupić :)? Chodzi o wszelkiego typu rękawiczki, czapki, czy inne nakrycia? Chodzi o to żeby po przejechaniu przez miasto 4km nie było się mokrym za bardzo ani od potu ani od deszczu :P A no i fajnie żeby miało dobry stosunek cena jakość, ale nie zalezy mi na najtańszym/najgorszym sprzęcie, tylko takim co trochę wytrzyma :)

PS. Szukam też taniego kompletu lampek do miasta (tył może być trochę lepszy co by samochody nie chciały rozjechać :P

#rower
  • 15
@piowit: koszulka, termo bielizna (getry + góra) najlepiej z wełną merino (mam z firmy Brubeck), długie spodnie rowerowe (z Lidla ;-)), i kurtka... polecam btwin 500 z Decathlon. Dodatkowo komin (mam polarowy z Deca), cienka czapka (też z wełna merino - Brubeck) i jakas chusta/bandana co by trochę mordy zakryć :) I jak masz przewiewne buty, to dwie pary skarpet i rękawice z palcami (Decathlon tez ma spoko) :) Mam taki
czy ta część na buty jest odpinana?

Jeśli nie, to czy można w tym chodzić?


@kendi: nie jest odpinana, ale tę część można szybko zdjąć z butów. Niestety część tego ochraniacza na czubku butów się przeciera. Ale można chodzić w nich tylko się pewnie poprzecierają.
co to za kurtka?


@kendi: kupiłem ją z 4 lata temu i nie ma jej już dawno w ofercie Decathlonu - jakaś rewelacyjna nie jest, bo słabo oddycha, ale przy niskich temperaturach i spacerowym tempie do pracy nie stanowi to jakiegoś większego problemu, bo dobrze chroni od wiatru i na lekki deszcz też się nada. Nie wiem jaki model obecny jest jej odpowiednikiem.