Wpis z mikrobloga

Mam trochę odpadów po druku 3D z ABS, kolory biały (ok. 400 g) i czarny (ok. 500 g). Nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Trochę poszło na sok z ABS, reszta leży. Sądząc po tempie w jakim zużywam sok, będzie tego przybywać, dlatego chciałbym się tego pozbyć, tak aby był z tego jeszcze jakiś użytek.

Macie jakiś pomysł? Może ktoś byłby chętny żeby niedrogo odkupić tak jak jest albo jako sok z ABS na acetonie (mógłbym zrobić na życzenie)?

#druk3d
djbuh - Mam trochę odpadów po druku 3D z ABS, kolory biały (ok. 400 g) i czarny (ok. ...

źródło: comment_64XdP8jnW9EEuqKsGYAU3YX809faHNGI.jpg

Pobierz
  • 11
@djbuh: odkupić? Nie sądzę by ktokolwiek chciał bo jak się drukuje to odpady ma się własne. Gdyby to było np. 40 kg to może by ktoś miał pomysł co z tym zrobić, ale 400 czy 500 g to raczej zwyczajnie do śmieci.
Niektórzy bawią się w domowe przerabianie na filament, ale z tego co widzę na filmach to trochę sztuka dla sztuki
Macie jakiś pomysł?


@djbuh: Wyrzucić. Nie warto się nawet nad tym zastanawiać.

Sok ABS? Prawie nikt już nie używa. Zresztą po co kombinować, na początek wystarczy odciąć kilka metrów filamentu, a potem już masz własne odpady.

Są skupy, można nawet kilkadziesiąt groszy za kilogram dostać, ale jak przyniesiesz takie dwa woreczki, to Ci zrobią zdjęcie i przykleją na tablicę "tych klientów nie obsługujemy". xD
@djbuh: Zawsze możesz dokupić drugie tyle ecetonu, rozpuścić w szczelnym pojemniku i będziesz miał płynny plastik.
Potem w formę czy coś i masz inny sposób robienia rzeczy z plastiku, poza drukowaniem.