Wpis z mikrobloga

#muzyka #metal #heavymetal #ironmaiden #brucedickinson #80s #lifelikejukebox
26 września 1981 r. Bruce Dickinson został wokalistą grupy Iron Maiden.
Pierwszą płytą Żelaznej Dziewicy, na której usłyszeć można byłego wokalistę grupy Samson jest trzeci album studyjny - "The Number of the Beast". Na albumie tym znalazły się m.in. klasyczne dziś kompozycje "Run to the Hills" (pierwszy singiel Iron Maiden nagrany z Brucem Dickinsonem), "Hallowed Be Thy Name" oraz tytułowa.
Steve Harris, gitarzysta basowy Iron Maiden zaproponował Dickinsonowi zajęcie miejsca Paula Di'Anno, wokalisty z którym nagrali dwie poprzednie płyty. Bruce zgodził się bez dłuższego namysłu, jako że już wcześniej planował odejście z Samsona i chętnie widział siebie wtedy jako członka zespołu Iron Maiden:
„Obserwowałem ich, byli dobrzy, naprawdę cholernie dobrzy. Pamiętam, pomyślałem wtedy, że chciałbym do nich należeć. A raczej, że będę do nich należeć. Wiem, że będę. Nie próbowałem nawet znaleźć drogi dojścia do nich, po prostu czułem, że to nieuniknione. Myślałem sobie czego mógłbym z nimi dokonać, ponieważ zawsze byłem wiernym fanem Purpli, a Maideni jawili mi się jako drugie Deep Purple - nie tacy sami w sensie muzycznym, ale wywoływali podobny dreszcz emocji. Pomyślałem, że to właśnie z nimi powinienem grać, nie z Samsonem."
Iron Maiden - "The Clairvoyant"
Lifelike - #muzyka #metal #heavymetal #ironmaiden #brucedickinson #80s #lifelikejukeb...