Wpis z mikrobloga

200 z 700 rowerów miejskich w Szczecinie jest odstawionych z powodu uszkodzeń. Jako powód podaje się dewastację i ich zużycie spowodowane wiekiem.

IMO dziwnym trafem już od początku tego sezonu rowery na stacjach były w bardzo złym stanie. Oprócz standardowego skrzypienia problemy z siodełkami, przerzutkami czy hamulcami. Trudno było znaleźć na stacji wygodny i sprawny rower... można się pokusić o pytanie - czy poza sezonem są one odpowiednio serwisowane i czy przypadkiem nie powinna nastąpić wymiana części z nich?

**Rzeź rowerów Bike_S. Prawie 200 jest odstawionych z powodu awarii i dewastacji**
Z nieco ponad 700 miejskich rowerów BikeS jeździ około 500. Reszta czeka na naprawę. To więcej niż rok temu, bo niespodziewanie wzrosła liczba dewastacji.

(...) – W porównaniu z ubiegłym sezonem, kiedy w dwóch magazynach w naprawach mieliśmy średnio około setki rowerów, to teraz ta liczba dochodzi do dwustu – mówi Wojciech Jachim, rzecznik Bike
S.
(...) Rowerów w systemie jest nieco ponad 700 (34 są na liście skradzionych). Brak niemal dwustu może być więc odczuwalny.

(...) Nie da się też jednak ukryć, że część rowerowej floty rozpada się też z powodu wieku. Pojazdy mają niemal cztery lata, a są przecież intensywnie eksploatowane. NiOL jak do tej pory wymienił 50 rowerów. Kupione zostały z pieniędzy z ubezpieczenia od dewastacji.

– Innych zakupów na razie nie planujemy – mówi Jachim.


http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,23990228,rzez-rowerow-bike-s-prawie-200-jest-odstawionych-z-powodu-awarii.html#a=338&c=143

#szczecin #rower #rowermiejski #bikes
Pobierz BaronAlvon_PuciPusia - 200 z 700 rowerów miejskich w Szczecinie jest odstawionych z p...
źródło: comment_5jLOPsJXGVTbjp01PBIyDokt4R2wV65v.jpg
  • 4
@Baron_Al_von_PuciPusia: Ja właśnie ostatnio zauważyłem, że jakby tych rowerów jest mniej. I z reguły ze stacji, których korzystałem ich po prostu nie ma. Przez to w tym roku zauważalnie mniej jeździłem niż w ubiegłym.

Inna sprawa, że nie rozumiem ludzi, którzy niszczą je. Fajna sprawa bo można sobie podjechać w miarę bezpłatnie i bezproblemowo a tutaj taki brak szacunek dla wspólnego dobra. Przykre to.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baron_Al_von_PuciPusia: tak jak napisał Ziobro. W tym roku, tez praktycznie nie korzystałem, bo za każdym razem było coś nie tak. Te rowery się do jeżdżenia nie nadaja. A ich stan przez parole jest tylko coraz gorszy.