Wpis z mikrobloga

Kilka newsów na temat Aliexpress Standard Shipping. Poprzedni wpis tutaj
+ śledzenie na alipaczka.pl działa już od Chin
+ w Polsce paczki doręcza kurier Pocztex, przychodzi SMS z powiadomieniem
+ w naszych statystykach oraz wykresie percentyli pojawiła się ta metoda wysyłki
Przesyłki idą przez Belgię, z informacji które udało nam się odnaleźć to samolot ląduje w Belgii 3 razy w tygodniu. Poglądowe zdjęcie samolotu przewoźnika obsługującego nasze przesyłki poniżej ;)
- czas drogi do Polski to aktualnie średnio 11 dni, 90 percentyl to 16. Czyli jest trochę słabiej niż #aliexpress reklamuje.
- część sprzedawców wysyła innymi metodami wysyłki pomimo wybrania ASS ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gdy pojawią się nowe informacje to będziemy Was informować pod tagiem #alipaczkanews oraz na naszym profilu FB
#alipaczkanews #alipaczka #tracking
ASS=Aliexpress Standard Shipping (bardzo ładny skrót wyszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°))
AliPaczka - Kilka newsów na temat Aliexpress Standard Shipping. Poprzedni wpis tutaj
...

źródło: comment_qUuvuiJN7ZHSYApRwJN4kNRIszR9xjyB.jpg

Pobierz
  • 48
@JanuszowyAndrzej: U mnie często jest awizo, a nawet nikogo nie było, sprawdzane wielokrotnie jak byłem cały dzień w domu, skargi na poczcie nie tylko ode mnie były, ale nic z tym nie robią (brak ludzi do pracy, #!$%@? monopolista państwowy) a kiedyś też miałem fajnego ziomka listonosza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@AliPaczka: ale profit to pewnie ten tracking przez cały czas od wysyłki ?
U mnie często jest awizo, a nawet nikogo nie było

@Dezynwoltura: listonosz nie ma obowiązku nosić takich listów poleconych zagranicznych, może roznosić tylko awiza. Więc niestety skargi nie pomogą raczej, chyba że nawet na poczcie akurat nie będą o tym wiedzieli. Gdyby wszystkie przesyłki z Chin nosił to czekałbyś dużo dłużej na wszystko ;)
@AliPaczka: o widzisz nie wiedziałem, problem w tym, że i tych polskich często nie otrzymywałem, chociaż ostatnio się poprawiło, może dlatego że tyle nie zamawiam ostatnimi czasy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kiedyś marzyła mi się skrytka pocztowa, ale to marzenie ściętej głowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Reasumując jakieś 14 dni do Polszy, przez Belgię lub Francję, nadanie finalnie w PL przez Sinotrans w Komornikach, poźniej 3-7 dni jak to Pocztex48 w naszym pięknym kraju ze swoją turbo szybkością. Numer podany w Aliexpress jest finalnym numerem Pocztex48, żadnych naklejek, ciapek, deklaracji, oznaczeń pochodzenia. Totalny #bezvat. Przy czym nie wiem jak z DUŻYMI paczkami, ale telefony itp przechodzą normalnie, Sinotrans to ten sam typ wysyłki co np Gearbest i
raaraka - Reasumując jakieś 14 dni do Polszy, przez Belgię lub Francję, nadanie final...

źródło: comment_kIlIxXbzo8ieFu6mURaqmLVxCJ9NYSdD.jpg

Pobierz