Wpis z mikrobloga

Mirki z #seo i #pozycjonowanie proszę o poradę. Od miesiąca wróciłem do prowadzenia sklepu internetowego który był zawieszony przez 1,5 roku przez ten czas strona spadła mocno do dołu. Od nowego startu zacząłem na nowo linkować, dodawać wpisy na forach do follow, oczywiście ręcznie 4-10 codziennie nie więcej bo coraz ciężej znaleźć dobre miejsce. Jeszcze po starcie we wrześniu ruch na stronie był zauważalny, zamówienia wpadały tak gdzieś od 5-7 dni widzę dużo mniejszy ruch, brak zamówień. Czy mogłem coś popsuć przy dodawaniu linków i teraz po 3 tyg od startu widać efekty? Na kilku frazach poszło do góry o 3-4 pozycje na niektórych dalej poza 100. W razie czego mogę adres sklepu podać na pw.
  • 5
  • Odpowiedz
@rzincognito: zarzuć adres na pw. Bo to co pisze @ContentNinja to troszku nie pasuje.
Generalnie przy ekomersach to linkowanie jest ostatnią rzeczą którą bym robił. Najpierw raczej keyword planner + search console + narzedzie pokroju senuto i optymalizacja tytułów, opisów oraz zdjęć z altami najlepiej schodzących produktów
  • Odpowiedz
@rzincognito: Jak nie przyspamowałeś tysiącem linków w jeden dzień to to raczej na pewno nie przez to, ani przez ten update "medic". Przyczyn może być jakieś 500, więc ciężko oceniać. Daj komuś do zaudytowania, to będziesz wiedział.
  • Odpowiedz
Bez domeny ciężko powiedzieć, ale to może być zarówno zależne od pogody jak od wszystkiego innego. Ja bym poczekał i robił swoje na razie, bo za krótki okres czasu żeby też wnioski wyciągać.
  • Odpowiedz