Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkurzają te pseudospedycje na transie... pomijam już ich zabójcze stawki jakie oferują, ale jak jeden gość wystawia po 12-20 ładunków, z różnych okolic jednej miejscowości w jedno miejsce docelowe to oznacza tylko jedno - ładunek jest jeden, a cały trans zawalony jego zajebistą ofertą... Serio powinni wprowadzić opłaty za wystawienie ładunku/pojazdu, to skończyło by się spamowanie ofertami... wpisuję trasę, z 30 ofert jakie się pojawiają raptem się okazuje, że to tak na prawdę max 3 ładunki... i to po stawce "eee bo pana klient w drugą stronę zapłacił więcej, to teraz masz pan na paliwo i kierowcę"

#bekaztransa #spedycja
  • 28
@PfefferWerfer: ja jeżdżę tylko po kraju, to chociaż tutaj nie ma kursów po 0,4 euro na 13,6, ale to co robią coniektórzy to też woła o pomstę do nieba.. a najlepsze, że zazwyczaj utarguję z początkowych 1300-1350zł na 1500zł - no i kurde, dalej mu się opłaca sprzedawać, a dla przewoźnika takie 150-200zł to jest praktycznie cały zarobek z trasy...
@mar111cin Powinni, nie powinni-byłby jeszcze większy chaos. Mnie troszkę smuci, ze Trans ma praktycznie monopol w tej dziedzinie i alternatyw po prostu nie ma. I przeglądasz sobie transa w poszukiwaniu konkretnej relacji, a tu pincet ofert na jeden ładunek. Człowiek chetnie poszukałby gdzieś indziej, ale po prostu nie ma takiej możliwości. :-(
@lady_zwierzakowa: no i własnie, jakby te pińcet ofert pomnożyć x5zł za wystawienie każdej, to dało by 2500zł i już by takiego spamu nie było...
A tak jest wszystko i nic... osły "spedytorzy" serio jak już coś złapią to wystawiają to po 10-20 razy... jakby to im faktycznie miało coś dać... najlepiej to spamować takich pytaniami i nie ostatecznie "eee auto już nieaktualne"
@mar111cin Może pseudo spedytorów by to odstraszyło. Ale pomyśl o tych firmach z własną flota, które wystawiają auta. Te firmy majwa wystarczająco dużo wydatków w tej branży. I płac jeszcze za wystawienie dyspozycyjnych samochodów platformie, która robi sobie co chce i ma w D to, co pseudospedytorzy wyrabiają.
@lady_zwierzakowa: nie przeglądam za bardzo giełdy samochodów, ale wątpię żeby ktoś wystawiał auto w promieniu 50km od miejsca gdzie rzeczywiście stoi...
A oni tak robią, trasa na 100km i do tego 50km podjazdu, oczywiście niepłatnego, za te 100km to najlepiej by zapłacili 280zł, płatność 60 dni z możliwością wydłużenia do 360dni za zagięcie rogu w dokumencie WZ, płatność tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z księgową, pojazd awizowany na 6 rano z załadunkiem
@lady_zwierzakowa: nie przeglądam za bardzo giełdy samochodów, ale wątpię żeby ktoś wystawiał auto w promieniu 50km od miejsca gdzie rzeczywiście stoi...


Wydaje mi się, że w wypadku przewoźnika podstawienie auta od rzeczywistej lokalizacji to czasami wyższa konieczność niestety. Powrotów nie ma, a kierowca musi byc w domu w niedzielę-umówil się z żoną na shopping i just nie ma chu chu-on powrót mieć musi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mar111cin jestem zarówno spedycją jak i transportem i rak jest po obydwu stronach xD szukałam sobie doładunku w nl 3 tyg temu i ciul z northgate wystawiał non stop swoją zajebistą ofertę, bo jest zjebem i wycenił poniżej kosztów, a potem panika. Tyle, że tak mówisz - przy takim spamie nieraz nie jesteś w stanie zauważyć dobrego ładunku, który ci odpowiada i też bym kopała za to xD albo załadunek w Katowicach,
@niepoprawny_marzyciel: ja tam ustawiam zawsze - plandeka, firanka, mega i tak szukam, niestety po ładunkach tego nie widać...

dziwnie tylko, bo niektórzy np nie podają ton, albo długości, ja robię tak żeby wyszukać wszystko bez względu na tony i długość, ewentualnie daję od 2 ton żeby busów nie widzieć.