Wpis z mikrobloga

#praca #pracbaza #dg #dzialalnoscgospodarcza #firma
Mirki, zmieniam właśnie pracę i potencjalny pracodawca oferuje taką formę zatrudnienia:
uop na najniższą krajową + faktury na resztę wynegocjowanej kwoty
Domyślam się, że aby mógł wystawiać na mnie faktury, potrzebuję zarejestrować własną działalność. Pracodawca mówił tylko, że przynosi to obopólne korzyści finansowe, ponadto mogę wrzucić w koszty nowy telefon, laptop, czy oprogramowanie.
Spotkaliście się z taką formą zatrudnienia? Na pewno istnieją także mniej pozytywne strony takiego rozwiązania, tylko jakie? Nie omawialiśmy szczegółów niestety, bo to jeden z x etapów rekrutacji
  • 19
@truskawek: i dwa razy musisz płacić składkę zdrowotną... i o małym zusie w takiej sytuacji zapomnij (bo pracodawca będzie prawdopodobnie jedynym usługobiorcą, co definitywnie wskazuje na wałek).
poza tym to nie on wystawia faktury na ciebie, tylko ty dla niego.

generalnie śmierdzi to januszerką, bo zaraz się okaże, że komputer musisz sobie kupić sam, software musisz sobie kupić sam, poniesiesz koszty, a po miesiącu czy dwóch on stwierdzi, że sajonara... nie
@nie_programista_20k: @Arytmetyk: Zastanawiam się w takim razie jak firma to ogarnęła, w opiniach na gowork są komentarze sprzed paru miesięcy, w których ludzie piszą o takiej formie zatrudnienia. Czyli to działa i ma się dobrze. Załóżmy, że nie przeszkadza mi minimalna kwota wynagrodzenia na urlopie a pracodawca tak to ogarnie, że żaden us i zus nam nie straszne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy jest coś jeszcze
Może nie chodzi o UOP + B2B, tylko np. UOP + umowa o dzieło lub umowa zlecenie? Jak jest możliwość pójścia na taki układ i mieć umowy o dzieło z inną firmą niż UOP, to z plusów dla Ciebie będzie wyższa kwota na rękę (bo pracodawca mniej podatków by na Ciebie płacił), ubezpieczenie byś miał z UOP. Z minusów: więcej umów do ogarnięcia, dwa pity 11 (czy które tam), mniejsza składka na
@sh2dov: @Kadzielqa: @Arytmetyk: @Koliat: poszukałem jeszcze w necie i znalazłem post bardzo podobny do mojej sytuacji, nawet branża się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://forum.infor.pl/topic/10549-umowa-o-prace-dzialalnosc-ten-sam-pracodawca/?icwcv=15
Na 90% tak by to wyglądało w moim przypadku, czyli UOP na nadzór i faktura na projektowanie (a raczej "projektowanie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Skoro są to prace rodzajowo różne, to ani US ani